han solo

1 /
tembel tembel
6 film, mebzul miktarda çizgi film, çizgi roman, roman, bok ve püsürden oluşan star wars evreninde, bilumum jedi, sith, kral, prenses, türlü çeşit yaratık, cin ve ecinni taifesinin arasından sıyrılarak en sevilen karakter olmayı becermiş bir ademoğludur.

esas olarak skywalker familyasının maceraları çerçevesinde galaksi tarihinden bir kesit sunan bu destansı destanda, kendi halinde bir uzay kamyoncusunun bu kadar popüler olabilmesi şüphesiz ki özdeşleşmeyle ilgilidir.

kıçından force fırlatan, yıldırımlar yağdıran baba erenlerin kol gezdiği star wars diyarında, içimizdeki çocuğun zincirlerinden boşanmış halidir han solo. o, darth wader'a ilk kurşunu sıkan hasan tahsin'dir; force'dan koşarak kaçan cevat ağbidir o; ışın kılıcını halka indiren kahraman bakkaldır.

büyüksün baba.
iao iao
millenium falcon şöförü olan bu yiğidin, yüzeydeki duygusallığına bir göz atacak olursak:

princess leia: i love you.
han solo: i know.

vakti gelince leia da sıradaki parça i know'u han solo'ya hediye etmiştir tabii. kendisi genç kızlarımızın yeni sevgilisi sawyer daha portakalda mitokondriyken leia'ya "afraid i was gonna leave without giving you a goodbye kiss?" diye cümleler zikretmiş, gönülleri çelmiştir.

çıkarcı serseri ruhunun altında beş ayar altından pırıl pırıl bir kalbi vardır, delikanlıdır. ayrıca modifiye şahin işini çok uzun zaman önce uzak bir galakside modifiye millenium falcon'uyla yapmış, hyperspace'de 300 parsek basmıştır. rakıyı da susuz içebileceğine inancım tam.
1 /