hangi rte sözü seni daha çok etkiledi

1 /
the red queen the red queen
daha çok etkilemesi için öncesinde bir sözünün etkilemiş olması lazım. küfretme isteği uyanması etkilenmekse, her sözü aynı derecede etkiliyor o zaman.
dumrul dumrul
"biz geldik esad kardeşimle oturduk iki ülke arasındaki meseleleri konuştuk, istişare ettik. ve türkiye ile suriye'yi bölgenin iki kardeş, iki dost ülkesi haline getirdik. her alanda işbirliğine gittik, ekonomide, ticarette, dış politikada, kültürde, sanatta, ulaştırmada, bayındırlıkta işbirliği anlaşmaları imzaladık. suriye ile türkiye arasındaki mayınarı temizlemek için adımlarımızı attık. aramızdaki vizeleri kaldırdık. şimdi benim gaziantepli kardeşim cebine pasaportunu koyuyor istediği gibi halep'e, şam'a gidiyor. halep'teki, şam'daki, lazkiye'deki, humus'taki kardeşim cebine pasportunu koyuyor gaziantep'e geliyor. kim kazandı? gaziantep kazandı, esnaf kardeşim kazandı, tüccar kazandı, sanayici kazandı, vatandaşım kazandı. bütün korkuların ve tehditlerin boş olduğu ortaya çıktı. düşman üretme politikasından yarar değil zarar gördüğümüz ortaya çıktı."
birvarmisbiryokmus birvarmisbiryokmus
sözlerini baya düşündüm düşündüm... sonra başlıktaki "etkiledi" kelimesine takıldım.. olumsuz yönde şahsımı sözlerinin tamamı etkiledi... hatta yurt genelinde travma etkisine çoktan girmiş bulunmaktayız. yer yer parçalı bulutlu olan kısımlarda, hala kendisine oy verenler bulunmakta..

silivrinin de...... diyorum, çünkü bulunduğumuz yerlerin farkı kalmamakta...

küfür etmeden gideyim, bari burada hatırlatmayın da !!!
sophones sophones
sözü değil ama 17 yılın özeti benim için;

meydanlarda 3.köprüyü, osman gazi'yi biz yaptık diye hava atıp; muharrem ince'nin neden senin köprüler bu kadar pahalı sorusuna -ya bunun özel sektörden haberi de yok, geçme kardeşim sen de devletinkinden geç- diye cevap vermesidir.
fahriye abla fahriye abla
makyaj yapan kadın gazeteciden bahsederken:
"hani vardır ya böyle, kaportası böyle dökük araçlar olur, makyaj yaparlar onu boyarlar. araba kasisli yola girdiğinde de dökülmeye başlar. evelallah bizim kaporta sağlam, makyaja ihtiyacımız yok."
1 /