hannibal lecter

1 /
kurremkamerruk kurremkamerruk
müthiş beyefendi, gurme, aşçı, psikiyatr, antrapolog, müzikolog, rönesans tarihçisi, yamyam. robert harris in yarattığı müthiş karakter. ikinci dünya savaşı sonrasında cepheden kaçan aç alman askerlerin gözleri önünde kızkardeşini yemesinin ruhunda bıraktığı izler sonucu insan eti yemekten ve yedirmekten hoşlanan bir elit.
misaponia misaponia
hannibal'a hayran kalıyor insan.şiddetten değil de haddini bilmediği için zarar vermek istediğiniz insanlar olmuyor mu hayatta?
gxix gxix
iyi eğitimli bir psikiyatristtir. kendini sanat ve kültür alanında da geliştirmiştir.

psikiyatri ile olan alakası insanı ayrı bir cezbeder. the silence of the lambs'te clarice starling'e terbiyesizlik yapan komşu hücredeki mahkumu "sadece konuşarak" öldürebilen bir insandır kendisi.
uçlarda dolaşan bir tiplemedir. ömür boyu hapse mahkum olduğu küçük hücresinde hasretini çektiği nadir şeylerden biri bir "manzara"dır sadece.
ayrıca nazik ve eğitimli insanları yemediği de doğrudur, o derece de kibar ve düşünceli bir insandır kendisi.

edit: abimizdir. o derece de kral bi kişiliktir. yamuğa falan gelmez yani.
azwepsa var bir de. arada selam verir kendisi bana.
adolate adolate
thomas harris'in muhteşm 4lemesinin içinden bir karakter. filme alınmasına rağmen kitapta daha çok kendine hayran bırakan. yerken düşündüren kişi. ancak zekası hayran olunmayacak gibi değildir. filmlerde birçok kez yaptıkları ile ağzımı açık bırakır. özellikle 3-4 metreden insanların parfümünü bilmesi ve yemek adabı konusundaki bilgisi beni biraz daha hayran eder kendisine.

(bkz:rakı masanda olmasını istediğin ilk 5 kişi)
1 /