harakiri

1 /
aqua aqua
kimileri hata yaptığı zaman utanır ve harakiri yapar, kimileri de medyayı arkasına alıp kakarakikiri yapar. toplumun kalitesi de buna göre belli olur.
etipuf etipuf
bunun raconu da bi acaiptir; utancından yerin dibine geçmek isteyen kişi önce bi yakınını çağırır, yakını kafasından tutarken intihara meyilli bünye boğazdan ya da karından kendini 2ye ayırır. burada amaç kafanın yere düşmemesidir, tabii gururu için harakiri yapan asil eleman kafasının yere değmesi sonucu gururu zedelensin istemez. çağırdığı yakını da bu işte ona yardım etmek durumundadır, aman tutskiyançek abi kıyma kendine de diyemez, adam onuru adına bi karar almıştır ona da kelleyi korumak düşer.
kaynaksa kıçım diil, japon kültür ve enformasyon merkezinde muhabbetlerde değinilmişti mevzuya.
gxix gxix
bir efsaneye göre* kılıcını kaybeden ninjalar mutlak surette harakiri yaparlarmış.

"- abi iyi de, harakiriyi neyle yapıcam ben şimdi?"
tuygun tuygun
türkiyem insanı tarafından japonca intahar olarak bilinsede esas olarak intaharın bir çeşididir. en çok kullanılanlardan birisidir çünkü hem asil hem de kullanılabilirdir. daha asili olarak da japoncasını bilmediğim insanın kendi kafasını kesmesi aktivitesi vardır. ancak efsaneye göre bunu tarihte ancak bir samuray başarabilmiştir.
zaknafein zaknafein
2007 yaz kayıtlarının başatıldığını öğrendiğim bir kursun öğrettiği japon intihar etme sanatı.ben derim ki kasım'ı beklemesinler...
1 /