hareket halindeki otobüsten inen yolcu

mgun mgun
2-3 gün önce başlığı açılmıştı ama dingilce bir biçimde açılıp tepki gelince sonra da yazılanlar silinmişti... bu daha uygun...

olay gebze'de yaşanıyor... ablamız ineceği durakta inmek için ön kapıya yönelirken şoför araç durmadan kapıyı açıyor (ki bu otobüsler ve minibüslerde bunu şoförlerin %90'ı yapıyor) ablamız da araç tam durmadan dışarıya adımını atar atmaz dengesini kaybedip düşüyor... zaten videonun 11. saniyesinde otobüsün sarsılmasından da tahmin edileceği üzere kız maalesef ölmüş... sonuç itibariyle her iki taraf da hatalı...

bir saniye sonra ne olacağımızı bile bilemeyişimizi anlatırcasına kötü bir görüntü... gideceğim yere vardım diyorsun ama her şey bitiyor... tuhaf bir his!

dişte kalan maydonos dişte kalan maydonos
video dikkatli izlenirse kadın yolcunun otobüsten inmeden hemen önce yanındaki erkek yolcunun koluna dokunduğu, ona bir şey verdiği görülecektir. sonra da oradan hemen uzaklaşmaya çalışıyor. bu yüzden otobüs durmadan araçtan inmeye çalışıyor ve otobüsün altında kalarak yaşamını yitiriyor.

emin olamayız ama iki ihtimal üzerine yoğunlaşabilir. ya erkek yolcu yaşamını yitiren kadın yolcunun eski erkek arkadaşı ve kadın barışmak için girişimde bulununup ona bir not bırakıyor. ya da kadın, erkek yolcuyu daha önce tanımıyor ve ondan etkilendiği için telefon numarası yazılı kağıdı ona uzatıp utanarak hemen ordan ayrılmak istiyor.

her iki durumda da o erkek yolcunun herhangi bir cezai sorumluluğu yok. şoförün dikkatsizliği ve hatası sonucu bu kaza oluyor. otobüs durmadan kapıyı açmasa, gerizekali diye bağıracağı yerde frene abansa bu kaza olmayacaktı. allah rahmet eylesin.
deepdarkbluesea deepdarkbluesea
olayda hayatını kaybeden kız için; aşık, alık, şaşkın romantik, silah-uyuşturucu kaçakçısı, ajan vs her senaryo yazıldı çizildi. giden gittiği ile acılı ailesi kızlarının hasretiyle kalakaldı. şoförü haklı görenler dahi oldu. kızı bilmem ama giden otobüsün kapısını açan şoför kusurludur. o kız yerine görme engelli, yaşlı, hasta, sen yada tanıdığın vs yolcu yada yolcular olabilirdi. şoförün emsal bir ceza (hapis ve maddi tazminat) alması en doğru karar olacaktır.
the red queen the red queen
kadın tedbirsiz davranmış, tamam da sorumluluk şoförde bence. o kapıyı açmak araçtan inilebileceği anlamına gelir. durmadan kapı mı açılır? bir de gerizekalı diyor hödük.
5