hareket halindeki otobüsten inen yolcu

mgun mgun
2-3 gün önce başlığı açılmıştı ama dingilce bir biçimde açılıp tepki gelince sonra da yazılanlar silinmişti... bu daha uygun...

olay gebze'de yaşanıyor... ablamız ineceği durakta inmek için ön kapıya yönelirken şoför araç durmadan kapıyı açıyor (ki bu otobüsler ve minibüslerde bunu şoförlerin %90'ı yapıyor) ablamız da araç tam durmadan dışarıya adımını atar atmaz dengesini kaybedip düşüyor... zaten videonun 11. saniyesinde otobüsün sarsılmasından da tahmin edileceği üzere kız maalesef ölmüş... sonuç itibariyle her iki taraf da hatalı...

bir saniye sonra ne olacağımızı bile bilemeyişimizi anlatırcasına kötü bir görüntü... gideceğim yere vardım diyorsun ama her şey bitiyor... tuhaf bir his!

deepdarkbluesea deepdarkbluesea
olayda hayatını kaybeden kız için; aşık, alık, şaşkın romantik, silah-uyuşturucu kaçakçısı, ajan vs her senaryo yazıldı çizildi. giden gittiği ile acılı ailesi kızlarının hasretiyle kalakaldı. şoförü haklı görenler dahi oldu. kızı bilmem ama giden otobüsün kapısını açan şoför kusurludur. o kız yerine görme engelli, yaşlı, hasta, sen yada tanıdığın vs yolcu yada yolcular olabilirdi. şoförün emsal bir ceza (hapis ve maddi tazminat) alması en doğru karar olacaktır.
the red queen the red queen
kadın tedbirsiz davranmış, tamam da sorumluluk şoförde bence. o kapıyı açmak araçtan inilebileceği anlamına gelir. durmadan kapı mı açılır? bir de gerizekalı diyor hödük.
5