hasan cihat örter

1 /
jamal jamal
berklee müzik okulu gitar bölümünü 1.5 yılda 1.likle bitirmiş usta müzisyen.konuşmadığı ve kendini övmediği sürece yanında barınılabilen şahıs,birebir yakaladığında affı yoktur hemen kendisinin ne kadar iyi bir müzisyen olduğunu paco de lucia dan bile iyi gitarist olduğunu anlatır durur.ama ne var ki hakkı yenmemeli türkiyenin en iyi müzik adamlarından birisi
telvin telvin
izleyici olarak katılacağı bir konsere 5 dk ka geç kaldığı için yoldan dönen, sebebinide 'benim konserim başladıktan 5 dk sonra biri gelse konsantrasyonum dağılır' diyen kişi.
dr conners dr conners
kendisine hayran olduğum dönemlerde bir konserine gittiğim ancak yüksek hayal kırıklığıyla döndüğüm şahıs. sahneye getirdiği elektro gitarı çalmama nedenini kuliste yanına gidip sorduğumda "ezan okunuyordu konseri bitirmek zorundaydım" gibi dünyanın en yüzeysel cevabını vererek, gözümde "ağzınla kuş tutsan bir yol olmaz senden" mertebesine erişmiştir. populizmin, egonun, şekilciliğin doruğunda olması sebebiyle, sonradan büründüğü allahçı kimliğini de yüzüne gözüne bulaştırmıştır. bu saatten sonra bana uzak allah'a yakın olsundur.
azwepsa azwepsa
vakti zamanında stv'de program yapardı... yapımcılar tarafından program kaldırılmak istendiği vakit son programa asım can gündüz'ü de çağırmıştı. reytibg olsun, yapımcılar caysın diye... lakin tüm program; beni yalnız bırakmayın, kurtarın bu programı, sarılın telefonlara gibi lafları tekrarlayarak içimi baymıştır. zaten ondan sonra program kalktı galiba.

biraz da gariban bir adamdır. zor zamanlarında gitarlarının bir kısmını satmak zorunda kalmıştır. evinin tavanı da akmaktadır o zamanlar... insanın içi de sızlar icabında...
odadaestrangedçalıyo odadaestrangedçalıyo
kayseri'ye aynı uçakta gittiğim,yolculuğun sonunda muhabbet edip elini sıkmak amacıyla yanına gittiğimde bana türlü artislik yapan,hoşgeldiniz lafına karşılık olarak "hoşbulduk,şu gitarı görüyor musun?tam 10000 dolar o alet!" diyen,ilginç gitar kişisi.
şimdilikkararveremedim şimdilikkararveremedim
bu videoda allahın sopası yok dedirtircesine kıçının üstüne düşen lafazan gitaristimize acaba bu kırdığın gitarları almak isteyen,müzik dükkanlarına girip yalanıp yutkunan kaç tane gariban var diye sorasım geliyo..ha madem rock n roolaa bagladık o zaman abicim bi zahmet bak bakalım bi üstadlar gitarı nasıl kırıyorlar.bi de atıp tutmadan jack girişinide yaptır,kuyruksokumunuda kontrol ettir.
wondrous wondrous
kendisinden bugün şöyle bir mail aldık:

kimden: [email protected] - 10.10.2006 15:14
ip: 85.102.75.*** (türkiye)
kategori: şikayet
konu: #489127 numaralı giri
mesaj:
ulan puşşttt seni yakalarsam gerçekten sikerim....ah o daha önce bana hakaret edipte yakalatıp siktiklerim bu puşt sitelere yazmazlarki nasıl sikildiklerini.......adam olun zibidiler adaaaam ulaan...it horozları..
--------------------------------------------------------------------------------

demek ki insanın üsküdar beyefendisi görünümünde olması, uluslararası besteci aranjör müzik sanatçısı vs. olması beş para etmiyormuş. benim bu olaydan anladığım budur.

(not: sahte mail adreslerinin kullanılmasını önleyen bir konfirmasyon sistemi olduğu için mail'in kendisinden geldiğini teyit etmiş durumdayız.)
manha de carnival manha de carnival
kendisini 2007 yılında burada yazar olarak görmek istediğimiz müzisyen abimiz.
edebi yönüde güçlü.
yalnız kafama birşey takıldı daha geçen gün bir ramazan programında ''ben bu halkın önünde eğilirim,aha bakın eğildim''gibisinden birşeyler söylüyordu.
ya bu adamdan bir kaç tane var, ya da bu beyefendi bildiğimiz adamın oruç başına vurmuş. ya da ne bilim serter bağcan dan aldığı gitarın sapı atmıştır, salim dündar'a çalarken canlı yayında salim dündar'ın ''gaza gelme hasan'' demesi aklına gelmiştir. sinirlenmiştir işte ya.
yani şimdi biz de sinirlenip denizli egs konserinde olanları mı anlatalım ?
yok yok oruçtandır, yoksa beyefendi adamdır.
1 /