hayal kurmak

1 /
undeuxtrois undeuxtrois
yapabileceğiniz, başarabileceğiniz şeylerin sınırlarını genişleten bir aktivitedir. ancak eğer dikkatli olunmazsa hayatınızı ele geçirip onu çocuk oyununa çevirebilir.
mustafa mustafa
hayal edenin arzularına göre düzenlenmiş gerçek olmayan dünyada yaşamaktır. insanlar gerçek yaşamda ulaşamadıkları şeylere hayallerde ulaşmaya çalışırlar ve eğer bu hayaller gerçek olabilecek türden ise hayal kurmak gerçeğe ulaşmak için başlangıç olur. uzun vadeli hayal kurmak insanları ateşler,gaza getirir. hayalleri gerçekleştirmek için bütün gücüyle çalışmaya başlar insan. bazıları başarısız,bazıları başarılı olur.
tonguç tonguç
karanlık bir yolda seyir halindeyken arabamızın yaktığı farlardır. ister kısaları yakalım, akşam sevdiğimiz kızla ilk buluşmamızın hayalini kuralım ister uzunları yakalım, onunla beraber gelecekteki mutlu evliliğimiz gözümüzün önüne gelsin.

kör bir insanın duydukları, duyumsadıklarıdır hayal kurmak. onu hayata bağlayan diğer duyularıyla görünmeyen dünyayı hissedebilmesidir. yağmurun sesi, rüzgarın cama vuruşudur...

bu hayatta insanlar tarafından her zaman hor görülmüş, şansı yüzüne bir kere bile gülmemiş, yarı aç yarı susuz yaşayan biçarelinin bir yandan hayattan nefret ederken bir yandan ateşi hiçbir zaman sönmemiş arzularıyla toplumun başında kendini görmesidir.

rüzgarın, yaz boyu, yaprağına kavuşacağı hazan günlerine kadar duyduğu özlemdir. kurulan hayaller, duyulan özlem o kadar güçlüdür ki güz mevsimi gelince yaprak rüzgarın duyduğu aşk karşısında artık direnemez, teslim olur ve yapraklarını döker.

hayal dine, dile, ırka, paraya, yaşa bakmaz. herkese göz kırpar. o yüzden adaleti büyüktür. yeryüzündeki dengeler onun elindedir. karşılığında tek istediği şey vardır. o da kendine ihanet edilmemesi.
nasihat nasihat
+ sonra pembe panjurlu bi evimiz olur...
- ve içinde sevişiriz.
+ garajında bi spor araba...
- ve içinde sevişiriz.
+ arka bahçesinde bi havuzu da olsun aşkım...
- ve içinde sevişiriz.
+ aklın fikrin sevişmekte nihat.
- ya ceyda bak ne dicem...
+ olmaz!
- ya bi kerecik...
+ o ne be?
- dayanamadım.

(bkz: çadırı kurmak)
blinkin blinkin
çoğu zaman yaşanması mümkün olmayan konularda kurulan şeylere denir hayal diye. ama öyle bir an gelir ki, yaşamaya asla doymadığın şeylerin hayalini kurmaya başlarsın. öpersin sevdiğini; daha dudaklarını çektiğin an başlar özlemin.hayallere dalarsın bu kez. hayallerle avunursun sonraki öpücüğe kadar...
1 /