hayrettin karaca

1 /
gelirsemkal gelirsemkal
çok iyi niyetli bir insandır, çok da hayrı dokunmuştur türkiye'ye tema vakfı yoluyla. ama şöyle birşey var, bundan yıllar yıllar önce, kendisi gelir orman fakültesi hocalarıyla konuşurmuş o zaman erozyon nedir ağaçlandırma nedir bilmezken. bilgi filan alırmış. sonra bir daha sallamamş hocaları. iyi niyetinin yanında birçok kaybı da varmış hocaları dinlemediğinden. hatta onların anlattıklarını not tutup onlardan bilgi alırken onları aşağılar olmuş zamanla. kırgındır ormancılar kendisine.
rhododendronluteum rhododendronluteum
tema adlı ticarethanenin kurucusu.yaptıkları iyi reklam sayesinde hiç birşey bilmeden yaptıkları büyük yanlışlıklara rağmen saygı duyulan bi kurumdur.ancak zamanında milyonlarca meşe palamudu tohumlarının saklama koşulları bilinmeden muhafaza edilmek istenmesi sebebiyle yandıkları söylenegelir..ki bu da bilgisizliğin kaçınılmaz sonucudur.kurdukları ormanlara sadece dikim aşamasında özen gösterdikleri,sonradan ise mali güçleri ve sefa hayatları sayesinde dönüp bakmadıkları da duyulmuştur..
ama hiçbirşey yapmayan diğer çevre kuruluşları içinde kötünün iyisidir denebilir...
ofsaytadüştümgelicem ofsaytadüştümgelicem
disko kralında tüm türkiyeye borçu olduğunu söyleyen güzel yüzlü dededi. bu borç bilenin bilmeyene olan borçuymuş.çokta kitap okuyor ona gore okumak ibadettir. dahası var bitmeyen dede. hiç bitmez umarım.
billie jean billie jean
an itibariyle siyaset meydanı adlı dandirik programı izlenir hale getiren büyük insandır. tüm suçlulara hiç çekinmeden giydirmekte, söylenemeyenleri söylemektedir.

giri ileride anlam ifade etsin editi:

kendisi siyasi olarak gözü kapalı saldırılarda bulunmadığını göstermiştir. okumayan, bilmeyen siyasetçilere lafını esirgemezken, kendisine yakın olmayan görüşte fakat halka faydalı işler yapan siyasileri de anıp yüceltmiştir. komplekslerinden tamamen arındığı gayet nettir. derdi ne para ne şöhret ne de başka bi şeydir. topraktır, dolayısıyla insandır, candır, kaliteli yaşamdır. ali kırca'yı kendi programında rezil edecek dobra, işini iyi yapmayan siyasileri ve yöneticileri yerin dibine sokacak kadar yüreklidir. kaynakları kitaplar ve doğadır. 9 eylül 2009 istanbul sel felaketini birebir yaşadığı halde istanbul belediyesi ve valiliğini yere göğe sığdıramayan abdülrahim albayrak'a zaten olayın sebebi onlardır diyerek azar çekmiştir. ali kırca'ya medyanın yaptığı yanlışları sayarak terler döktürmüştür. bu geceki siyaset meydanı programını ele geçirmiş ve izlenesi kılmıştır. ali kırca korkudan reklam verememektedir. allah uzun ömür versin demek gerek.
suskungeveze suskungeveze
insan nedir sorusuna cevaptır.

bırakın tema'yı, bırakın bu ülkenin geleceği için verdiği savaşı, muazzez hanımla yaşadıkları sevgi bile bizlere insanoğlunun aslında nasıl olması gerektiğini gösterir. insan öyle bir insan olabilmelidir ki yedisinde de yetmişinde de kalbi sevgi ile atabilmeli.
greenforwhom greenforwhom
karaca kazaklarının sahibi zengin bir işadamı iken zon 10 yıldır servetinin ve vaktinin tamamını,memleketin ağaçlandırılması için harcayan insan.ayrıca kanal b de muazzez ilmiye çığ ile bir program yapmaktadır.
klavyedekisakız klavyedekisakız
genç bakış programında izlemekteyim kendisini. aslında ne kadar gereksiz harcamalar yaptığımızı, bizleri nasıl da güzel kandırdıklarını anlatıyor. muazzez ilmiye çığ'la beraber görmekten inanılmaz bir keyif alıyorum ayrıca.
hemelci hemelci
bir grup vatandaş geçinmek için,bir grup vatandaş da seçilmek için anadolunun anasını ağlatmışız!
hayrettin karaca'ya ait bir söz.
el moore bin hendrixül morrison as el moore bin hendrixül morrison as
beyin denen organı pek de gelişmeyen mahoların burjuva diyerek içten içe hakaret etmeye çalıştığı doğa sevdalısı insan.

hayatında bir ağaç bile dikmemiş, toprağın kokusunu alamamış ilginç oluşumlar, gerizekalı siyasi sebeplerden dolayı böyle değerli bir insanı hakir görme yoluna gitti ya, daha da konuşmaya gerek yok.

bu memleketin havasından mıi toprağından mı bilmem ama beyinsizlik genetik gibi duruyor.
1 /