hayvan yiyen hayvansever

1 /
deidara senpai deidara senpai
benim bu. sebebim de çok basit. hayvansal protein ihtiyacımı insan yiyerek karşılayacağım için mecburen hayvan yiyorum. ama bu durum hayvanlardan nefret etmemi veya her türlü hayvana mümkün olduğunca eziyet etmemi gerektirmiyor. yani nasılsa et yiyorum o zaman hayvanlar benim için oyuncaktır istediğimi yaparım gibi birşey söz konusu değil.
maldoror is ded maldoror is ded
hayvan yemenin sağlık için artısı olmadığı* ve tam tersi kalp hastalıkları ve kanseri tetiklediği bağımsız araştırmalarca uzun yıllarca bilinen bir şey olduğu düşünülürse hayvanseçerliktir.


*protein amino asitlerden oluşur. insan vücudunun ihtiyacı olan esansiyel amino asitlerin tümü bitkisel besinlerde bulunur. günlük yeterli kalori alındığı ve protein içeriği sıfır olan gıdalar / abur- cuburlar tüketilmediği sürece bir veganın protein eksikliği çekmesi söz konusu değildir isterse her gün ıspanak yesin yine proteini alır kişi. malesef protein abartılıyor ve insanlar hayvansal yolla protein almalıymış gibi gösteriliyor ana akım medyada. zira koca et süt yumurta endüstrisinin kârının azalması hiç hoş olmaz.

kısaca sağlıklı yaşamak için hayvan sömürmeye mecbur değiliz. özellikle kendini "hayvansever" olarak tanımlayanların bile hala hayvan sömürmeye devam etmesi büyük bir yanlış.

hayvansal proteinler üstün mü? bitkilerdeki protein muhtevasının yumurtayla boy ölçüşemeyeceği iddiasını çok sık duyuyoruz. et severler yalnız yumurta değil diğer hayvansal besin... hayvansal proteinler üstün mü?

veganların proteini (yetersiz protein miti) sebzeler de oldukça protein içerir ve onlar da tam proteinlerdir yaygın sebzeler ihtiyacınızdan çok daha fazla protein içerir ve popüler mitlerin a... veganoloji

edit: imla
crl crl
bu insanların "ama bitkilerin canı yok mu yhaa" dediğini duyar gibiyim. büyük bir endüstriden bihaber, kendine dayatılanı kabul eden canlılardan sadece birisidir. üstelik ihtiyacımı karşılıyom ayağına damak zevki ve kolaylık adına tüketirler eti. bu kişinin vicdani bir meselesidir. kürk, yün, deri giyip giymeyeceğin gibi et yememek ve cinayete ortak olmamak da senin tercihin. ha tabii et yemekle nasıl aynı kefeye koyarsın diyeceklerdir içlerinden yine. hepsi aynı temelden geliyor. sömürü ve kölelik üzerine kurulmuş bir temel. gerçekten bu ülkede herkesin ağzı laf yapıyor ama iş icraata geldiğinde tık yok. sorarsan çoğu çevreci, hayvansever ama bunlar için n'apıyorsun diye sorarsan cevap alamazsın.

(bkz: savaş mı istiyorsun)

(bkz: seri eksi oy veren karnist)
nihade nihade
ne alaka?helal olana haram demek hangi aklın ürünüdür.yenmesi caiz olanları afiyetle yerim.
kedi köpek yemeyeceğimize göre onlara sevip bakmakta sıkıntı yok.
neviens nobody neviens nobody
kendisini "vegan" olarak tanımlayıp balıkları hayvanlar grubuna dahil edemeyen ve favorisi de "kiremitte alabalık" olan türleri mevcuttur.
bunun dışında sadece asi ruh yapısından ve anarşist kişiliğinden geldiğini düşündüğümüz herseyi protesto etme amacına uygun olarak sadece sosyal medyada hayvanseverlik gösterip sokak kedisine bile tahammül edemeyen grup çoğunluktadır.
1 /