hdp li milletvekillerine tbmm de linç girişimi

ofansif sol bek ofansif sol bek
tbmm'deki akp'li milletvekilleri tarafından gerçekleştirilmiştir. genel kurulda söz alan hdp gaziantep milletvekili mahmut toğrul, tsk ile öso'nun yaptıkları afrin operasyonu sırasında etnik temizlik amacı güdüldüğünü söyledi. bu sözler üzerine çıldıran akp konya milletvekili leyla şahin usta, toğrul'a "orada etnik temizlik yapılıyorsa bunu pkk yapıyor. asker orada ülkesi için savaşıyor. bu sözlerinizden ötürü sizi kınıyorum" diye çıkıştı. ikili arasındaki sözlü tartışma, diğer akp'li milletvekillerinin de dahliyle birlikte arbedeye dönüştü. hdp sıraları önünde yaşanan yumruklaşmada hdp izmir milletvekili müslüm doğan ve gaziantep milletvekili mahmut toğrul yaralandı. vekiller, tbmm'deki ilk yardım merkezine giderek tedavi oldular.

bu olayın ardından ikinci bir olay daha yaşandı. yaşananlara tepki gösteren hdp'li kadın milletvekilleri filiz kerestecioğlu ve meral danış beştaş'a dönen akp kahramanmaraş milletvekili mehmet uğur dilipak, ikiliye "adam olacaksınız" diye bağırdı. kerestecioğlu, dilipak'a "hayır kadın olacağız, siz de buna alışacaksınız" diye karşılık verdi. aynı sırada akp'li bayram özçelik ile tartışan hdp'li meral danış beştaş ise "üç kişiye yüz kişi saldırıyorsunuz" diye tepki gösterdi. kavga, genel kuruldaki bazı hdp, chp ve akp'li vekillerin araya girmesi ile yatıştırıldı. bu arada akp grup başkanvekili mustafa elitaş, toğrul'un sözlerinin suç unsuru barındırdığını iddia ederek tutanaklardan çıkarılmasını istedi.

tr.sputniknews.com

1968'de ap'li vekillerin tip'lilere, özellikle çetin altan'a yaptığının aynısını bugün akp'liler hdp'li milletvekillerine yapıyor. aradan geçen 50 yıla rağmen sağ iktidarların zihniyetinde bir milim bile değişme/gelişme yok.
beste çalan mahur beste çalan mahur
mecliste ki her vekilin, sadece vekil olma sıfatından kaynaklı konuşma, fikrini söyleme özgürlüğü vardır.
parti, ideoloji ayrımın yapılacağı son yerdir.

asıl anlayamadığım şey şu. şimdi ak-mhp zaten istediği fikri yasal anlamda meclisten geçirecek güce sahip. bırakınız konuşsunlar, gülünüz ve geçiniz. hiç bir değiştirme gücüne sahip olayan meclisin geri kalanını bu kadar ciddiye alıyor olmaları, gerçekten ilginç. halk duymasın mı istiyorsunuz kesin meclis tvnin yayını. yapılmadık şey değil.

buradan sevgili iktidar vekillerine sesleniyorum. siyaseti çok ciddiye almayın. bakınız ben size gülüp geçiyorum. sizde geri kalanına aynı şekilde davranın. hatta rojavacı siyasete gelin birlikte gülelim.
needforspeed needforspeed
gelismemislik gostergesi.

birseyin suc oldugunu dusunuyorsaniz dava acarsiniz. milletin vekili kendi cezasini kendi kesecekse, mafyaya devredin koltuklari.

yumrugu vurdugunuzda emin olun fikirleri degisti.

gerci bunlar tek adam rejimine evet demis bir kitle. vekili temsilci olarak gormuyor.

halk otobuscusu bile reis bizi gor diyor.

ne meclisi ne vekili
drtks drtks
türkiye cumhuriyeti meclisinde, türkiye cumhuriyeti askerine yani türk silahlı kuvvetlerinin teröristlere karşı yaptığı operasyona etnik temizlik yapıyor dersen linç edilmesi yanlış vatana ihanetten işlem yapılmalıdır.

milletvekili olunca her şeyi yapacağınız anlamına gelmiyor. türkiye'de en büyük sorun asker terör ile mücadele eder orası sorun değil sıkıntı sivil adı altında teröristlik yapanlar ile devletin ciddi derecede bir şeyler yapmadığını görüyoruz.

normal şartlarda pkk/ypg bölücü terörü ile mücadele ediyorsan hdp gibi bir oluşumun ülkede olmaması ve parti gözüyle bakılmaması gerekir. sırtlarını yasladıkları yer ile asker uğraşırken sırtlanları yasladıkları yerlerin sözcüsü olup mecliste olmamalıdır. bu fikir veya düşünce özgürlüğü değildir. hainliğin düşünce özgürlüğü olamaz. kanunen bunlar düzenlenmeli sadece parti kapatma değil feto gibi işlem yapılmalıdır.
sickgod sickgod
meclis neden var? temsili demokrasinin gereği olarak belirli bir zümrenin haklarının savunulması için. türkiyede yaşayan ve seçme hakkını kullanan kesimin %12si gibi bir bölümünün oylarını alarak meclise girmiş bir partiden bahsediyoruz. ideolojilerinin doğru bulunmadığı seçilmiş bir partiye yapılan bu duruma göz yummak ileride bu ideoloji farklılığının daha da genişleyerek benden olmayan herkese linç haline dönüşmeyeceğinin garantisini kim verebilir ? hdp'nin de zamanında pkklı teröristlere belediye imkanları açarak demokrasiyle hiç alakası olmayan bi yığın davranışlarının olduğunu da biliyoruz. bu olay sadece demokrasiden uzaklaştırır bizi, 21.yüzyılda hukukun gerekliliğini tartışmamalıyız artık.
fark ettim fark ettim
dün o kadar izledim herkes sevgi saygı çerçevesinde konuşuyordu. reytinleri azaldıysa demek ki...

bir de dün izlerken oturum arasında "uyuşturucu madde kullanımı" ile ilgili yapılan araştırmanın sonucunu okuyorlardı. "uyuşturucu madde kullanımı, muhafazakar ailelerin çocuklarında daha yüksek..." dendi, yayın kesildi ve meclise geri döndük. belki de gündem değiştirmek istiyorlar. bu arada maddelerin ismini de öğrenseydik de biz de o kafayı yaşasaydık. bu ülke başka türlü çekilmiyor.
çok uzakta öyle bir yer var çok uzakta öyle bir yer var
kürt halkını pkk vb terör örgütlerinin kucağına atmaktır.
siz onların oy verip konuşsunlar diye meclise yolladığı vekillere yine meclis çatısı altında saldırırsanız, sandık denilen, siyaset denilen şeyin bir boka yaramadığı düşüncesini uyandırırsınız.

pkk da bol bol bunun propagandasını yapıp "bakın oy verdik meclise yolladık, ya tutukladılar, ya linç ettiler" diyerek kendine eleman toplar.

şunu anlamayan insan gerizekalıdır. maldır.