hede io

adm adm
blokzincir üzerinde çalışan, yazarların oy aldığında veya verdiğinde para kazandığı sözlük sitesi. hede.io

diğer sözlük siteleri ile benzer ancak çok sayıda farklılığı bulunmaktadır:
yazdığınız yazıların sahibi tamamen sizsiniz. blokzincir'de sizin hesabınıza kaydedilir ve steem destekleyen diğer sitelerde (steemit.com,busy.org) yazdıklarınız okunabilir. hede.io kapansa dahi yazdıklarınız sonsuza kadar dağıtık bir şekilde internette saklanır, engellenemez, sansürlenemez (ülke kanunlarına uygunluk hariç).
yazdığınız yazılar oy aldığında para kazanırsınız, aynı şekilde siz başka entry'ye oy verince de para kazanabilirsiniz. bu paralar sizden çıkmaz, blokzincirin her gün ürettiği enflasyon oranındaki paralardan karşılanır.

site yazarları tarafından yönetilecek. kararlar yazarların oyları ile alınıp gerçekleştirilecektir.
tamamen reklamsızdır. ancak yazarlar reklamlardan pay almak isterse, entrylerin kazanacağı ücretlerin tamamı yazarlara aktarılacak şekilde yapı kurulabilir.

türkçe haricinde diğer dilleri de desteklemektedir. desteklenen dilleri otomatik algılama özelliğine sahiptir. hem başlıkları hem de başlık içi entryleri dillere göre filtreleyebilirsiniz.
sözlüklerde sıkça şikayet edilen bilgi içermeyen entry sorununa çözüm için "içerik tipi" özelliği getirildi. entry yazarken veya başlığı okurken bilgi, fikir, örnek, alıntı, haber, şaka ve diğer tiplerden birini seçebilir, istediğiniz tarzdaki yazıları modunuza göre okuyabilirsiniz.

sözlüklerde "bir başlığın birden fazla şeyi temsil etmesi" sorununa çözüm olarak "tema" adında içerikleri konusuna göre kategorileyebileceğiniz özellik getirildi. diğer sözlüklerde "kanallar" özelliği başlığı etiketlemek için kullanılıyor ancak başlığı açınca her konuda entryler görünüyordu. hede'de ise sadece istediğiniz konudaki entryleri okuyabilirsiniz. game of thrones başlığında, kitap ile ilgili entryleri okumak için edebiyat (literature), dizi hakkındakiler için tv'ye göre filtrelersiniz.

not: bu bir reklam değildir, davetiyedir. steemit.com üyeliği gerektirir.