herkes engellediği yazarı paylaşsın

1 /
x biri x biri
ilginç bir konu olmuş. bir kişi var engellediğim. girilerimde yorumları kapatmama da o neden olmuştur. adam alakasız bir konuda duru dururken geldi yorumlarda anneme küfür etti. öyle de hasta ruhlu biri. o dönem sözlük kurucusu dahil tüm moderatörlere de yazmış olmama rağmen hakkında da hiçbir şey yapılmamıştı.


house md house md
birini engellemek? niye ki?

kimseyi engellemek gerektiğini düşünmeyenlerdenim. beni irrite eden, sinirimi zıplatan dangozlar olmuyor mu? oluyor. olacak da. sorun değil. gayet makul bir dille veriyorum ağzının payını, gidip mahzenlerinde zırlıyorlar.

geçenlerde başka bir mecrada denk geldi primatın biri. başlık spor ayakkabıların pahalılığı hakkında. yazdım konu hakkında, "iyi ayakkabılar yurt dışında yapılıyor, döviz de astronomik, dolayısıyla pahalı bu nesneler" minvalinde bir şeyler. mesaj atma gafletinde bulundu. neymiş efendim, gereksiz pahalıymış ayakkabılar. link atmış amazon'dan. adidas'ın bir modeli. biz keriz miymişiz, niye 1000 liraymış ayakkabı? yazdım ben de; "e birader döviz şu şu boyutta, haliyle bu paraya tekabül ediyor bu nesnenin bize gelişi" diye; başladı havlamaya bu. "salaksın sen, amerika'da şu fiyat, siz alıyorsunuz diye zaten bu kadar pahalı, 40 dolar şipping mi olur, boykot edin, yok zart, yok zurt, kıl, tüy..." düpedüz manyak.
dedim dur; bozmayayım ağzımı, açıkladım izzet ikram, "kardeş adamın kârı 40 birim, o 40 birim senin ülkende 200 küsur birim oluyor, neyi anlamak istemediğini spesifik olarak belirtirsen sevinirim; ateşli hastalık falan mı geçirdin sen küçükken?" deyince buna; ses soluk kesildi. sanırım komada şu an.

based on a true story.
ürkek ürkek
paylaşılmasının etik olduğunu düşünmüyorum. böyle bir hak tanınmış mı size tanınmış. kullanıp kullanmamak kişinin kendisine kalmış bir karar. birinin düşüncesini belirttiği herhangi bir yazıdan dolayı hiçbir yazarı engellemeyi düşünmedim açıkçası. farklı düşüncelerin olması anormal bir durum değil. okumayıp es geçersin.

eğer özel mesaj yoluyla taciz söz konusuysa engellemek elzem. değişik zihniyetler var. rahatsızlığınızı dile getirseniz bile eylemlerinden vazgeçmeyen profiller var. olumsuz bir yanıtınız "kendini beğenmiş, burnu havalarda ve egoist" olduğunuz doğrultusunda keskin yargılarla yaftalanmanıza sebep oluyor. cevap verseniz laubali bir üsluba maruz kalabiliyorsunuz. karşı tarafın sizinle iletişim kurmak istememesini algılamak bu kadar zor olmamalı. dediğim gibi değişik kafalar...
1
makarnacı marcus antonius makarnacı marcus antonius
basligi hortlatan* bu yoltengri hem kendisi ile alakali olmayan bir girimde bana ozelden satasip, hem de bana engelle gec ozaman diyerek beni engellemis.
kendisine beni engellemeden once "salak misin. sen bana yaziyorsun demistim" ulasmadi heralde.
ergenlerle ugras amk.

edit basligi hortlatan.
stera stera
şimdi baktım, iki kişi var engellediğim. engelleme sebebim ise öncesinde mesaj yollu ya da yorumlarda terbiyesizlik yapan bu tipleri unutmamak. günlük hayatta tartıştığım kişilerle tartışma sebebimi bile bir süre sonra unutan biriyim zira.

görmemek için engellediğim yazar yok, aksine genelde görmek istiyorum her türlü bakış açısını. ama engel butonu diğer sosyal medya uygulamalarında olan işleve sahip olsa idi engelleyeceğim başka yazarlar da olabilirdi.

liste mi? yok ya çok eğlenceli görünmüyor.
1 /