herkesi mutlu etmeye çalışmak

2 /
aksakallınine aksakallınine
özel bir çaba harcanmadan da yapılabilecek bir eylemdir.şöyle ki biraz anlayış ve tebessüm ile huzur veremeyeceğiniz,en azından mutsuzluk aşılamaycağınız kimse olmaz etrafınızda.abartmaya da gerek yok hani.
kahve ve nükleer bomba yapabilen dilber kahve ve nükleer bomba yapabilen dilber
mutsuzluğu göze almaktır. diğerlerini mutlu ederken seni kim mutlu etcek diye düşünmezsin çünkü çağımızda güzel şeyleri karşılıklı yapamamamızla beraber nezaket kavramıda unutulup gitmiş. insan içinden gelmese bile nezaketen yapılanı saygıyla karşılayıp gereğini yapar ya da yapmalı. sen onu mutlu ederken oda seni mutlu etmeli. ama boş bir çaba herkesi mutlu etmeye çalışmak... he eğer öyle bir uğraşta bulunan kişi varsa banada uğrayıversin.
travel is dangerous travel is dangerous
gereksizdir.karaktersizliğe yol açar.aman herkesle aram iyi olsun adamları her zaman tiksintiye yol açar.çok çabuk insan satan bu tiplerin duyması gereken tek söz şudur :

düşmanı olmayan insan karaktersizdir.
viper viper
senin mutsuz olacağın anlamına gelir. sen de herkesin içine dahil olduğundan herkes mutlu da olmamıştır. sonuç olarak imkansızdır.
bir yalan koydum ben aklıma bir yalan koydum ben aklıma
yapılcak en yanlış davranıştır. evet herkese iyi davranmak güzel bir şeydir sizi de mutlu eder. ama iş herkesi mutlu etmeye gelince orda durmak gerekir. herkesi mutlu etmeye çalışan insanlar ne yazik ki çevreleri tarafından kullanılır.
tatalu tatalu
bu gayretin temelinde "aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın" sendromunun yattığını düşünüyorum.
genelde stresli bir ortamdan uzak kalmayı tercih eden insanlar bu çabayı sarf eder, akabinde pek katılım göremediklerinden dem vururlar. yorulurlar. yalnız hissederler. inançları zayıflar. kararsız kalırlar. iyi bir insan olmaktan vazgeçme sebepleri bulurlar. darkside ile kesişirler. trollüğün sınırlarında yüzerler. hadi bir süre içlerine kapanırlar. sonra gene "herkesi mutlu etmeye çalıştıklarını" zannetmeye devam ederler. mutluluk, kime göre neye göre abi. sen lokum ikram ederek muhteşem olduğunu sanıyorsun, belki de o şeker hastası.
2 /