hiçbir şey olmasa da kesinlikle bir şey oldu

ürkek ürkek
sığır amcanın bu cümleyi kurması zaten ayrı bir gerzeklik örneği. alttan alta ne haltlar karıştırıldığını bilen zihniyet cümlesi.

ya abi ben bunu sığır amcayı kenara atıp düşünmeden edemiyorum. size de hiç olmuyor mu, ortada gözle görülür bir şey olmasa bile içinize çöken bir his kesinlikle bir şeylerin ters gittiği yönünde baskın geliyor. bu oldu, şu oldu diyemiyorsun ama bir şeyin olma ihtimalini beyninden atamıyorsun. ister arkadaş ilişkileri olsun, ister gönül ilişkileri ya da hiç insan olmasın...herhangi bir konu, durum hakkında böyle bir kasvet çöküyor bana zaman zaman. işte böyle anlarda insanın hayat enerjisi sömürülüyor sanki. içinden hiçbir eylem yapmak gelmiyor.
kılavuz karga kılavuz karga
bildiğim bir şey varsa o da hiçbir şey bilmediğimdir kapısına çıkabilen bir söz. aslında bu söz yavuz'a cuk diye oturuyor. birşey var diyor, ne olduğunu bilmiyorum; bilmezdim kelimelerin kifayetsiz olduğunu bu derde düşmeden önce diyor. hepsi kayıtlı belgeli diyor ama ysk verileri dışında söylediği bir şey de yok. yakında, karnımda kelebekler uçuşuyor siz anlayın işte, diyecek. ağabey önce sen derdini anlat hele. sen anlatacak kapasitede değilsin, anladık. bari sıcak mı soğuk mu oynayalım da tahminleri biz yapalım.
beste çalan mahur beste çalan mahur
yeni türkiye'yi özetleyen bir cümle.

bir şey anlatmaya çalışıyor. tıpkı, ekonomi damadımızın bakınız bu çok önemlisi gibi, tıpkı 1000ali ğ'si gibi. öyle sıradan ve rastgele seçilmiş bir cümle değil.

emeğe saygı lütfen.
bu sefer kesin bu sefer kesin
kesinlikle, her geçen gün, birilerinin bizi yıllardır nasıl kazıkladığını daha acı bir şekilde idrak ediyoruz. hayır zaten biliyorduk ama şimdi, yok artık nidaları ile açık açık görüyoruz.
yatacak yerleri yok!
incerb incerb
genellikle gelişim sürecimde kullandığım bir cümledir, yaptım da ne oldu, gittim de ne oldu diye, sonra böyle vakit geçince farkediyorum, kesinlikle bir şeyler olmuş, iyi kötü demiyorum ama gelişime katkısı olan bir şeyler olduğu gerçeği beliriyor günün sonunda.