hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı hissi

1 /
speleofizik speleofizik
insanın içini bundan daha fazla buran bir his olamaz kanımca;
insanın alıştıklarını, güzel giden şeyleri, yakınlarını, belki de güzel giden bir ilişkisini kaybettikten sonra hissedeceği yegane duygudur.

kaydedilenin değeri arttıkça bu histe artar, öle ki insanı intihara kadar sürükleyebilir.
lolla lolla
tuhaf bir tattır genizde. psikolojik bir his olmasına rağmen fiziksel etkisi nedense genize olmaktadır. genize ne olmaktadır bilememekteyiz benimle birlikte 2 kişi daha, lakin tuhaf bir tattır işte. aslında bilinçaltıyla alakalı olmalı bu durum, yani geçmişten esip gelen bir koku gibi genizi kaşımaktadır gayette eskiye dönmeye çabalarken bünye.
arkhe arkhe
her zaman hüzünlü bir anlatımı ifade etmek zorunda değildir. bazen hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacak olması içinizi huzurla doldurur; sabah yüzünüzde bir tebessümle uyanırsınız. dönüp ardınıza bakmak istemezsiniz; hep önünüze bakmak istersiniz ve sis görmezsiniz baktığınız yerde.

hiçbir şeyin hiçbir zaman aynı olmayacağını adınız gibi biliyor olmanız, bu hissi, ucu hüzüne dokunsa dahi tadını çıkara çıkara yaşamanızı sağlar. unutmamak gerekir ki, sizi bir sonraki adıma hazırladığı için hüzün ve acı da iyidir. onları sindire sindire yaşamak adımlarınızı daha kuvvetli atmanızı ve adım atmadan önce yeri kontrol etmenizi sağlar.
ayrıca insanlar söz konusu hissin hüzün içerikli olanına kapıldıkları zaman tuhaf bir "karar verme süreci"ne girerler. her gün yeni bir karar alırlar ve diğer yeni kararla birlikte bir önceki gün aldıklarını unuturlar. kısacası "unutulmaya mahkum karar alma günleri" içerisine de girebilirsiniz. işin ilginç yanı bu kararların unutulmaya mahkum olması böyle bir dönem içerisindeyken size avantaj bile sağlar. zira aldığınız kararlar sağlıksızdır; o kadar gülünç ve o kadar uygulanamayacak şeylerdir ki, kazara bir yakınınıza bu karardan bahsederseniz, size bir şey belli etmemek için yüzünün şekilden şekile girdiğini gözlemleyip utanabilirsiniz.
bazense aldığınız o mantıksız kararı uygulamanız için o kadar çabuk bir fırsat geçer ki elinize, daha o kararı unutamadan uygulamaya geçirirsiniz.
..ve eğer şansınız varsa eşiğinden geçtiğiniz kapıyı henüz ardınızdan kilitlememişlerdir.

evet, ne diyordum?
tarifi gayet mümkün bir huzur kaplıyorsa içinizi hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşününce, işte o zaman lanet bile edemezsiniz geçmiş günlerinize.
un4saken un4saken
greyfurt gibi bir şeydir. ekşi,acı,sevimsiz, garip.

örn:
21 nisan 2007. o günden sonra hep üşüyerek uyandım. çünkü gece üstümü örtenim yoktu artık.
"herşey daha iyi olacak, bak gör" demiştin giderken ya, hiçbir şey eskisi gibi olmadı
right lane must exist right lane must exist
onunla ilgili olarak yazdığım ilk ve tek giriyi de okuduktan sonra...*

2 senedir, görüp beğendiğim adam, 2 sene sonra ilgisini açığa çıkartmış, taşakları büyümüş, ortaya çıkmış. öğle tatillerinde etrafımda oluyor birşekilde. gözlerini üzerimde hissediyorum, yemek masasında ilgili olduğum bir konuya kulak kabartıp bana onunla ilgili mail yolluyor, fw falan ama bu adam bana hiç mail atmazken, toplantıda yanındayken dönüp bana "söyleyeceğiniz birşey var mı?" diye sormaya başlıyor.

biliyorum, hissediyorum. bir yandan belirsizlik, bir yandan da sevinç, içgüdüler yanıltır mı insanı!?

haftalardır böyle giderken, onu ilgilendiren bir iş yüzünden mailler gidiyor, geliyor. o bana, ben ona, derken, iş yüzünden birbirimize giriyoruz. tavrım çok sert, iş konusunda her zaman sert.

ona diyorum ki, "üslubum konusunda görüşlerinizi daha once de bildirmiştiniz, teşekkürler, ancak işyerinde bu böyle olmak zorunda ve böyle de olacak. kişisel değildir."

ama cevap gelmiyor artık.

öğle tatilinde de görmüyorum onu.

korkak adam, kuyruğunu kıstı ve gitti işte. 2 sene daha taşaklarını toplamasını beklemem ki ben. ne olurdu, beyaz bir dizi gibi, kolumdan tutup, "ne diyorsun kadın sen?!" dedikten sonra, alıp götürseydi beni. biraz sert, biraz erkek gibi olsaydı, susup pusacağına. ve tüm bu iş meseleleri yüzünden sırtını dönmeseydi.

bir daha eskisi gibi olmaz o.

biliyorum. yarın bana günaydın bile demeyecektir.

boşver kendim, boşver. değiştirmeyi düşündüğün adamı hiç alma. sana hazırı gelsin. eğer varsa.
herşeyibırak herşeyibırak
en yakın arkadaşınla çok büyük bi tartışma yaşadığın, ve neden seninle konuşmak istemedğini sorduğunda, içimden gelmiyor seni aramak dediği an..
luthien luthien
kötüdür. hep yaşanır ama. cunku herzaman hersey herkes değişir. sen aynı oldugunu düşünürsün ama bu sadece bi ilüzyon..
değişimlere alısmayı denemek gerek.
birler ikiye ne zaman döner birler ikiye ne zaman döner
diğer hisler gibi gelip geçici olmayan histir.
ne kadar zorlarsanız zorlayın, bir daha asla hiçbir şey eskisi gibi olmaz.
belki daha güzel ve daha keyifli olur, ama asla aynısı yani bir öncesi gibi olmaz.

bu sebeple en doğru hissedilen şeydir...
1 /