hiçbir zaman bir kadının sevdiği adam olamamak

benbircenin benbircenin
arkadaşlar allah aşkına.

zehir gibi insanlarsınız. mizah kültür sanat sepet ne ararsan sizde var. kim niye sevmesin ulan. biraz kendinize güvenin ya 7 milyar insan var dostlar yapmayın böyle. sizi sevmeyen böyle eziklendiğiniz için sevmiyordur. insanın enerjisini emmeyin aq yerinde. az pozitif olun. ha ne yaptıysan olmadı sevmedi kimse seni diyelim. cehenneme kadar yolları var nedir yani. hadi ordan. siktirsin gitsinler.
ben severim seni. kadın değilim ama pür sevgi vereyim sana gel tertemiz saf birader sevgisi.

yapmayın böyle lütfen.
3
piyano çalmayı bilmiyorum piyano çalmayı bilmiyorum
var böyle tanıdıklarım. ve nasıl oluyor da hiç bir şey olmamış gibi hayatlarına devam edebiliyorlar anlamıyorum. adam hayatta figüran rolünde. olmasa da olur. aslında çoğumuz için geçerli bu olmasa da olur ifadesi ama bazı insanlar gerçekten ziyadesiyle 'olmasa da olur'.

üzülüyorum ve samimiyim bu üzüntümde. umarım tez elden bu duyguyu tadarlar.
hedef ben miyim tayfun hedef ben miyim tayfun
"o da sizin ibneliğiniz" cevabını hak eden tespit.
bir tek size mi çaktılar sanıyorsunuz ?
her hal ve karda işin özü o çocukluk aşkınıza olan gideriniz ( çocukluk derken istersen 8937458934 yaşında ol burada mana ne kadar mallaştığındır ) değildir.

iş , günün sonunda ( ki sabrederseniz illa karşılaşacaksınız ) dünyadan ne aldığınızdır.
ne o , çok mu özel hissediyordun ? :) hasssiktir ordan.


sen sıradan dünyanın , sıradan fakat fazladan sorgulayanlardanısın , mutlu olmanın tek çaresi başına gelendir , ki sen bundan çok memnun olacaksın. ben şuyum , ben böyleyim falan geçeceksin .. sikerler , sen asıl başına gelecek olanları seyret , hatta gör bak nelere eyvallah çekeceksin ..
istanbulbeyi istanbulbeyi
çevremizdeki varlıklar aslında algımızın ürünleridir. biz onları kendi idea larımıza göre algılarız. yani çevreden gördüğün tepki aslında senin ürettiğin bir şey. kendinizi sevin ve kabullenin, gerisi gelir.
lanetherif lanetherif
sevilmek çok overrated... hele ki zamanımızda... zaman makinesi olsa 1940 ya da 50 lere gitmek isterdim açıkçası!.. problem sevmek - sevilmek değil sadece, zamane insanının genel itibariyle sorunlu olmasında.
kendimi "bir kadının sevdiği adam" diye niteleyecek ya da "x kadın beni sevdi ben de böyle bi adamım" diye bundan karakterime bir şey eklenmiş hissi yaşayacak kadar niteliksiz değilim...
o kadar mı niteliksiz o kadar mı boş beleş insanlarsınız ki biri sizi sevdi diye kendinizi bir şey sanıyorsunuz anlamıyorum ki?
seven kendine sever, ben de onu sevmedikten sonra istediği kadar sevsin. kimse bir diğerine iyilik olsun diye sevmez birini... bu kadar mı ruh hastası bir nesil yetişiyor ki "birinin sevdiği kişi olmak" insan için belirleyici bir etken haline geldi? anlamıyorum...

konuya dönersek : meseleyi adam - kadın ekseninden çıkartarak ele alacağım.

x kadın y adamda ya da y adam x kadında bir şey görüyor sevebileceği. bunun üzerine bir şey inşa etmeye başlıyor.

inşa edeceği yapı malzemesi tükenince jenga tower ilişki başlıyor, alttan alıp üste koyuyor, alttan alıp üste koyuyor ki devam edebilsin.
neden mi böyle oluyor ? insanlar ödül sistemini devamlı suni keyiflerle tetikleyerek kendilerine nitelik, bilgi, beceri vs.. gibi şeyleri katmadıkları, keyif aldıkları şeyler gibi suni kaldıkları için. o kuleyi çıkmaya devam edebilecek yapı bu yüzden hızlı tükeniyor.

peki böyle ilişkiler ne zamana kadar sürüyor?
jenga kulesi yıkılana kadar...

yeni nesil ilişkiler sadakat, her koşulda birliktelik, güven vs.. üzerine değil de seretonin bağımlılığı, ödül sisteminin devamlı tetiklenmesi ihtiyacı üzerine kurulduğu için bu böyle devam eder. zoru görünce kaçacak kadın konforlu zamanımda bana aşkından geberse ne olacak yahu? hayat bu, yarın belki tökezleyeceğim... o kadının aşkına limon sıkayım ben. o kadın bana aşık olsa ben keyif almam, onore olmam, mutlu hissetmem.

beyninin devamlı ödül sistemine dokunan ilişki talebi olan insanların sevgisine mazhar olmak akıl sağlığı yerinde olan insanlar için çok da önemli bir şey değil açıkçası...

akılsız 20 kadın seveceğine akıllı 1 kadın sevsin. sayının bir önemi yok. nitelik önemli.
akılsız 20 adamın tercihi olacağınıza akıllı 1 adamın sevdası olun. ömrünüz daha keyifli geçer.
ravenhow ravenhow
sağlıklı düşünemeyen/düşünmeyen insanların zihninde çok büyük buhranlara sebebiyet verebilecek olan durum.

bu durumu sorun eden insanları küçümseyen, o insanlara hakaret eden insanların aşktan aşka koşan aşk böcekleri olması, muhtemelen geçmişlerinde bol bol kalp kırmış olması ve yüksek seviyede empati yoksunluğuna sahip olması muhtemeldir.
justwatch324 justwatch324
bir kızı çok sevmiştim olmadı, çok acılı bir süreç yaşadım. sonra bir kız beni çok sevdi. üzerime titredi resmen. uğraştım onu sevmeye ama yapamadım. sonuç olarak o da olmadı.

yani sevilsen bile sen onu sevmedikçe, sevemedikçe, sadece sana çok değer veriyor diye değer verdiğin birisi oluyor o kadar. ama aşk.. o başka bişey.