hikmet taşdemir

salerno salerno
türk sinemasının en sert tipli ve en karizmatik kötü adamıdır.70 lerin sonu 80 lerin başında arabesk ve kemal sunal filmlerinde rol almıştır.umudumuz şaban filminde boynuna taktığı , yerlere kadar uzanan beyaz atkısıyla mardinli,korkusuz korkak filminde iri siyah gözlükleri ve "benim adım kerim hepinizi severim" repliği ile hatıralarımızda yer tutmuş gaddar kerim dir kendileri.. rolleriyle hakkı yenmiş nice türk sineması emektarlarından biridir.bir aralar petek dinçözün bir yıldız tutuldu diziinde yaşlandığı görünce çok üzülmüştüm.şimdiler de stv nin mistik dizilerine küçük roller alıyor.
üstümdeki şehir üstümdeki şehir
tek şansızlığı türkiye'de dünyaya gelmek olan yeşilçam emektarıdır. şayet türkiye'de değilde, amerika'da filan doğmuş olsaydı sadece mizaçı ile bile türkiye'de olduğundan çok daha fazla değer görürdü.

oyunculuğu konusunda bir şey söylemek pek kolay değil zira ortaya çıktığı dönemde türk sineması ciddi bir çöküş yaşıyordu ve bu dönemde neredeyse, sinema tarihinin en basit ve ucuz piyasa filmleri yapıldı. haliyle kendisi de bu filmlerle yetinmek zorunda kaldı.
albia albia
sabah sabah nerden aklıma geldi, ben de bilmiyorum.
ama filmlerde taktığı gözlüklere her daim bir beğeni ve sempati beslemişliğim vardır.
o kadar yani..
theokoles theokoles
yeşilçam'ın kötü adamlarından. güneş gözlüğü, palto ve bıyık üçlüsü onu tanımlarken oldukça önem arz eder. kiralık katil rolünün aranan ismi ve bence dönemin şartları düşünüldüğünde rolünün hakkını veren isimlerden biri. mardinli ve gaddar kerim gibi bir neslin daima hatırlayacağı karakterlere can vermiştir.