hindistan ın aya inişi

1 /
house md house md
hindistan bile gitti ay'a, biz gene kaldık yaya anasını satılığa çıkarayım.

şu zaman diliminde orta doğu denen b.k çukurunda yaşamak zorunda kalmak için kimin tavuğuna kışt demiş olabiliriz ki?
sw pls sw pls
aha, beklediğim muhalefet gelmiş. çok bayat şakalar bunlar artık yahu. biraz geliştirin kendinizi. ay'a 3 ülke iniş yapmış. bunlar bölgesel veya süper güç. elin norveçlisi, italyanı "bizimkiler anca kilise yapsın" gibi saçma sapan bir argümanla kendi ülkesini yermiyordur. zaten ülkesine hizmet etmeyip, hiçbir şey yapılmıyor diye zırlayan insanlar da anca bu ülkede bulunur.

hindistan'da yol yapılmadığı için birisi astronot kıyafeti giyip yolda eylem yaptı... siz de bu hizmetle dalga gecedurun..

m.ensonhaber.com
en tipsiz ördek yavrusu en tipsiz ördek yavrusu
üzücü bir haber, dünyanın çok kutuplu bir ülke olmasını isteyen bir insanım. bu bakımdan beni üzmüştür. amerika, rusya olmazsa dünyanın daha çok anasını ağlatır, çin olmasa bu ikisi daha çok dünyanın içinden geçer, vs vs. bir kaç ülke çok ileride olmasın isterim ama yok. şu an amerika, rusya ve çin çok ileride.
dişte kalan maydonos dişte kalan maydonos
en azından denemişlerdir. başarısızlıkları dahi hintlilere çok şey katmıştır. bu sefer olmasa bile bir dahaki sefere başaracakları kesin. bizde "anne bana neden nükleer silah almıyorsun?" mood on.
doooomachine doooomachine
hahaha, beklenen oldu. bu hindistanlılar'ın yazdığı koddan ancak böyle bir sonuç beklenirdi. o kadar kötü bir mimari kurma, algoritma oluşturma yöntemleri var ki yarına kadar gömsem yine az kalır. ne zaman at sikine benzer bir kod görsem, içimden "kesin hindistanlı yazmıştır" diyorum. şimdiye kadar neredeyse %95'i tuttu.

bu işin bir de politik tarafı var. halkının götünde giyecek don yok, sen kalk aya robot fırlat. böyle bir mühendislik aklın ve politik aklın birleşiminin sonucunda aya inmeye çalışmak da ne bileyim aq. kimse demedimi bunlara, sizden olmaz diye.

bu sözlerimden hindistanlılar'ı sevmediğim görüşünü sakın aklınıza sokmayın. mesela memeli
bir proje menejeri var. arayı kurduk, en küçük iletişimde cam açıp duruyor yavrum. neyse işte, hindistanlılara iş yaptırılmaz.

hindistan kaynaklı diğer bir mühendislik rezaleti için: (bkz: boeing 737 max)
harici gazelhan harici gazelhan
türkiye uzay ajansının konya 42'inci bölgede bulunan , doktora üzeri eğitim veren uzaycılık ve gök akademisi marifetiyle geliştirilen magnetik gravitasyon korumalı plazma motoru ile çalışan son teknoloji ürünü minare 1 füzesinin aya yapacağı yolculuğu öğrenen hintlilerin önalmak için apar topar yola çıkmaları nedeniyle başarısız oldukları ay görevidir.
r0x r0x
üzmüştür.

hintlileri küçük görerek aklında dalga geçen mongolların yorumları şaşırtıyor yalnız. ulan sen 31ci asosyalin tekisin, senin hayatta nasıl bir kazanımın var ki ya da bu ülkeye/dünyaya nasıl bir katkıda bulundun ki böyle bir girişimi küçük görüp başarısızlığıyla dalga geçebilecek öz güveni kendinde bulabiliyorsun ?

en baştan şunu bir düşün, türkiye'nin böyle girişimlerde ismi bile geçmedi bugüne kadar. belki torunlarımız görür. adamlar en azından deniyor, ve bir daha ki sefere kullanmak üzere deneyim sahibi oluyor. belki 2. denemesinde başarılı olacak.

neyse sakinim. utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürürdüm ama... ondanda anlamazsınız ki siz.
2
1 /