hobby

absinthe absinthe
çocukluğumuzun çikolatalarından bi tane daha.. isteğe ve cepteki bozuk paraya göre alınabilirliği olan iki boyutu vardır. ikisi de incecik ama biri daha uzunca. kısa olan genelde kasa önlerinde para üstü amaçlı kullanılır. benim gibi özellikle gidip 1 ytl ye 10 tane alanlar da mevcuttur pek tabii..
bu hobby çikolatanın tadı, evde tatlı krizi gelen insanların yaptığı kakao-su-şeker karışımına benzemektedir biraz. aynı derecede ağırdır. ama yine de yıllardır vazgeçilemeyen mor ambalajı üstüne sarı yazılarıyla gönlümüzün tahtına oturmuştur. candır.
gazozağacı gazozağacı
çocukluk yıllarımda çukulatının çok çeşitlenmediği;frukonun içinde 100.000.000 baloncuk var sandığım yıllarda ,en az 5 tane yedikten sonra üzerine afiyetle gazozumu içip ilerleyen saatlerde motoru bozduktan sonra o ekşi acı uyumsuzluğunun tamamını damağımda hissetmeme neden olan kahve limon ikilisinin arkasından babaannemin fırçalarına da bir güzel maruz kalmama sebep olan fakat hala en çok sevdiğim beni mutlu eden vazgeçilmez alışkanlığım.

ülker hobby iyiki var.

insan grip olduğunda tylolhot içince sanırım böyle oluyor şansıma sokasım geldi
bukadar mı yazım hatalı başlık açar insan kendimi eshefle kınamaktayım
beni affedin
camsap camsap
ankara 7.cadde de bulunan harika kurabiyeleri, pastaları ve taze limon kokulu dev bardak limonatasıyla kalbimde sarsılmaz bir yeri olan tatlı mı tatlı bir kafe. alt kat biraz basık olsa da, üst katta ananaslı bademli pasta ve kocaman limonatayla hayatınızın en mutlu anlarını yaşayabilirsiniz.
muhfak muhfak
ülkerin kokolin kaplamalı kakaolu fındıklı bar çikolatası. bağımlılık yaratan bir başka çikolatadır kendisi. çocukluğumun prensesi, gençliğimin kraliçesi, nostalji harikası.

marketten her seferinde 5li paketler şeklinde alınır ancak o 5li paket art arda yenir. karşı koyamassın, bi tanesini sonraya, yarına saklayayım hiç diyemezsin. eğer ki bir ısırık aldıysan o odada ki bütün hobbyleri tüketmek zorundasın. aksi takdirde elde titreme, gözde kızarma, kalpte çarpıntı başlar.

her ne kadar ülker firmasına karşı bir birey olsam da gerek fenerbahçe basketbol takımının sponsoru, gerekse yaptığı çikolatalarla takdiri hak ediyor.

(bkz: sanal reklam uygulaması)
karyatid karyatid
ne yapmaya çalıştığını anlamadığım ülker'in ürünü. gerçi şimdi markalaşmaya çalışıyor sanırım sadece çikolata değil yeni yeni alt ürünleri çıkarmakta. çikolata dolgulu kek, eti cin'e benzer hobby turta... iyi güzel yapsın, üretsin.ucuzda lakin lezzetli değil. madem yapacaksın lezzetli yap. ucuz etin yahnisi yavan olur, tamam ama bu kadar değil.
tsikitishvili tsikitishvili
tarkan'ın şımarık'a çektiği ilk klibe sponsor olmuş jöle firması. şimdi ne alaka oluyoruz ama galatasaray uefa'yi alırken de forma reklamı marshall'di. o zamanlar piyasa rahatmış anlaşılan, şimdi varsa yoksa ülker.