hotmail

9 /
sld sld
azına sıçtığımın mail hizmeti.

eskiden tanıdığım, artık sevmediğim birisinin doğum gününü hatırlattı bugün. yürü git lan!
tatalu tatalu
girdiğimde inbox (0) ibaresi ile karşılaşınca, dünyaları başıma yıkan microsoft mail şeysi. artık outlook olarak takılan hotmail hesabıma yüzyıllardır girmiyorum, ama eski maillerim hep oradalar sanmıştım, hep beni beklerler sanmıştım. ara sıra,10 sene öncesine bakarak "vay be neler olmuş" demek rahatlatıcıydı, geçmişe göz atmak bugünü tatlı kılıyordu, eski bir şarkıyı duymak gibi, eski bir kokuyu duyumsamak gibi, büyüdüğün mahallede dolaşmak gibiydi, falan.

resmen gitmiş 10 senelik mailler. doğru düzgün hatırlamıyorum bile ne vardı ne yoktu, ama büyükannenin içine kalıp sabun döşediği, lavanta kesecikleriyle donattığı, maun ağacı eski çeyiz sandığı gibiydi o hotmail hesabı. resmen yoklar şimdi, hayatta tutunduğumuz herhangi bir şeyin ansızın yok olabilmesi ihtimalini böğrüme işledi sağolsun.
üç hürellerin dördüncüsü üç hürellerin dördüncüsü
görüyorum ki, hotmail ile msn messenger'ı birbirine karıştıranlar var.

biri uçtan uca anlık yazışma uygulamasıydı, diğeri de halka açık e-posta servisi. ayıktırayım. bu yüzden bugün de bir hotmail hesabınızın olması, en az bir outlook, gmail, yandex, mail.ru, icloud hesabınızın olması kadar olağan bir durum.

msn messenger yok oldu diye hotmail e-posta adresleri çöpe atılacak diye bir şey yoktu yani.
9 /