huawei

1 /
mösh mösh
bankaya birbirinin hemen hemen aynısı olan tek bir talimatta gönderebilecekleri 15 talimatı ayrı ayrı sayfalarda yollayarak birkaç öğleden sonramı felç etmiş olan çin telekominikasyon firması. ayrıca çok sempatik çinliler çalışırlar burada nezaman gelseler bana bakıp gülerler.
zedt zedt
3g sürecine damgasını vurmuş telekomunikasyon devi.türkiye ve daha önemlisi avrupa pazarında da ciddi paya sahip olacaklar.önce taklitle başladılar sonra geliştirdiler.eeee! arkasında koskoca çin hükümeti var*
wondrous wondrous
vodafone için 3g özelllikli stick'ler de üretiyorlar. beyaz renkli bu aleti insanın taktıkça takası geliyor, türkiye'ye de yakında gelir.
cursedpower cursedpower
türkiye'de dslam ürünlerini neredeyse tekeline almış olan alcatel lucent'e karşı rakip olmuş ve yenilenen her santralde alcatel'in yerini alan firma. daha az sorunlu ve daha ileri teknoloji sistemleriyle telekominikasyon pazarını ele geçirmeye başlamıştır.
üç kademeli su ısıtıcısı üç kademeli su ısıtıcısı
bugün ulaştırma bakanı binali yıldırım'ın katılımıyla dünyadaki ikinci büyük ar-ge merkezini (çin'deki hariç) ümraniye'de resmen açmış olan çin merkezli teknoloji şirketi.

mobil pazarda ericsson ve nokia-siemens ile rekabet halindeyken; ip bazlı teknolojilerde cisco ile, fiziksel iletişim altyapısı alanında da alcatel-lucent ile rekabet eder. en büyük rakibi olarak yine çin merkezli zte firmasını görür.
gxix gxix
normal wireless modemlerinin tipine baksanız ciddiye almazsınız ama ttnet'in kampanyayla verdiği kalantor modemlerden çok daha sağlam olduğunu bizzat deneyimledim.
agorafobik agorafobik
cisco frimasına büyük kazık atan firmadır kendileri.

huawei firması, cisco'nun network ekipman ve cihazlarını üreten bir firma iken, cisco için üretilen malları ve kullanım klavuzlarını kopyalayıp huawei markası adı altında satan tipik bir çin firmasıdır. şu an büyükler arasında yarışmakta olan etik düşünceden uzak bir firma imajını silmeye çalışmaktadır.

cisco, huawei firmasını ocak ayında mahkemeye vermişti. davada huawei firmasının ve alt şirketlerinin kullanıcı el kitapları, kaynak kodu ve yardım el kitaplarını kopyaladığı iddia ediliyordu.

bir amerikan mahkemesi de cisco'nun, huawei hakkındaki şikayetlerini, bir daha tekrarlamayacağını garantiledi. huawei şu anda amerikan pazarından quidway ürünlerini kendi isteği ile çekmiş durumda.

huawei çin'de bir özel girişim şirketi ve ürünlerinin büyük bir çoğunluğunu asya pzarında satıyor.
r00t r00t
nortel, siemens, nec ve ericsson gibi dünya devi şirketleri geride bırakarak türkiye deki 3g altyapısını büyük oranda kuran telekominikasyon şirketidir. yine bir çin prensi olan ucuz teması işlenmiştir. fakat aynı zamanda da türkiye de yazılım ve gsm mühendislerine de arge yapma şansı veren şirkettir.
babasının son evladı babasının son evladı
türkiye'de 3g alt yapı çalışmalarını eline yüzüne bulaştıran telekomünikasyon şirketidir. sözü fazla uzatmamak gerekir.(rahmetli kemal sunal'ı anmak gerekir. gerçi o filmde japon vardı ama neyse...)
bunlar gsm pazarına girdikleri gibi çıktılar. aynen zt firması gibi.
tüm malzemeleri copy paste ettiler. geriye bir tek yazılım kaldı. işte tam orada sıçtılar. şimdi onların sıçtıkları pilot bölge olan güneydoğu anadolu bölgesi (neden her defasında deney alanı olarak orası seçilir. sanırım benim aklıma gelen sizin de aklınıza geliyor.) sıvazlanıyor.

ya işte böyle çin'li dostum.
1 /