ibda c

1 /
comatose comatose
bir zamanlar nitrogliserinden rdx e kadar her türlü patlayıcının ev koşullarında yapılma metodlarını internet sitesinde yayınlayan örgüt.
fempusay fempusay
lideri olan salih izzet erdiş'in üstad necip fazıl'ın büyük doğu idealini yanlış algılaması neticesinde oluşturduğu, daha çoğunlukla büyük illerde rejim karşıtı şiddet eylemlerine yönelen terör örgütüdür. salih izzet erdiş ve sonrasında örgütün bombacısı (yanlış hatırlamıyorsam ismi ilker) olan kişinin yakalanması sonucunda eylemsizlik sürecine girmişlerdir. öte yandan salih izzet erdiş cezaevinde iken intihar girişiminde bulunmuşsa da bunda başarısız olmuştur. lakin kadrolarına bu eylemini açıklayamamıştır.(sonuçta dini referanslı bir örgüt ve dinle ilgisi olmayan bir eylem) ancak kıvırma babından bu intihar eyleminin beynine tanımlanmamış bir cihaz yerleştiren mossad ajanları tarafından yaptırıldığı gibi komik bir masal uydurmuştur. bu terör örgütünün taraf isimli taraf olmayan bertaraf olur sloganlı bir de yayını vardı bir zamanlar. sonra ne oldu bilmem. ayrıca örgüt, kendinden zuhur diyalektiği ismi verilen ve temelde okunan bir yayından gaza gelinerek herhangi bir alana eylem koymaya dayalı bir anlayışa sahip olan bir strateji takip etmiştir.
dünyayı kurtaran adam dünyayı kurtaran adam
isim konusunda tabii ki thkp c 'den etkilenmiştir bunlar. özdemir sabancı suikasti sonrasında, dhkp c lehinde kendi yayın organlarında[ galiba taraf idi o zamanlar ] yazılar yazmışlardır. yazıda kapitalist düzenin koruyucusu sabancı ailesi'nin bir ferdinin öldürülmesinin islam için çok faydalı olduğu ve bu suikastin müslüman türk halkı arasında hoşlukla karşılandığı gibi bilgiler vardı. bambaşkalar gerçekten.
dünyayı kurtaran adam dünyayı kurtaran adam
şu anda baran ismi ile bir dergi basmaktadırlar ve bu dergi internetten okunabilir. içi komik ve çelişkili ifadelerle doludur. saddam hüseyin'inin idamını en çok eleştiren örgüt oldukları için ırak'taki direnişçilerle de araları iyidir. fetullah gülen ve akp ile de geçinemezler, tuhaf bir örgüt yapıları vardır.

http://www.barandergisi.com/
avluda oturan sizofren avluda oturan sizofren
komedi dans üçlüsünün islami teşkilat versiyonu. vakti zamanında müslüman gençlik platformu dahil, radikal islami örgütlenmelerin hiçbiri ciddiye almazdı bu insanları. sıklıkla faşistlerle flört etmeleri, ibda c ultra force gibi isimler kullanmaları da ayrı vaka. kökleri islamcı kurtulus partisi cephesi dayanır.entelektüel bir sefalete sahip oldukları gibi,kürt meselesinde de gayet milliyetçi bir duruşa sahiptirler, artık nasıl ümmetçilerse.
superposition superposition
hakkında konuşmak için popüler düşüncelerden uzaklaşmak gereken bir düşünce ibda.evet doğrudur binlerce yıllık bir düşünceleri var,doğrudur adamlar yunan mitolojisini de inceliyor.yani birçok yönleri ile ülkemizdeki klasik islamcı yapılardan çok farklı bir yapı.menzil sofisi ,koyun şakirt gibi zannetmek bence adamlara ağır hakaret olur.

aslında bu kadar düşünmeye bile gerek yok,ortada net bir suç yokken müebbete mahkum bir örgüt lideri varken,suçu aleni bilinen hatta işleyenler tarafından pişkince itiraf edilen hizbulkontra gibi bir örgütün üyeleri yasalar vesilesiyle serbest kalıyorsa bilin ki bu adamlar iyi birşey yapıyordur ki onun bedeli hücredir.

bir diğer enterasan bilgi,örgütün lideri olarak hücrede müebbet hapse mahkum edilen kişi mevcut başbakanın da cumhurbaşkanının da eski dava arkadaşıdır.

not:ibda cı değilim.
kisil kisil
geleneksel olarak islamcılığın türkiye'deki mevcut ilişki ağlarının dışında kalmış olan ve örgütlenme pratiği olarak solun örgütlenme perspektifini benimsemiş bir örgüttür. türkiye'deki islamcılığın pek çok varyantında görülen kapitalizmi düstur edinmişliğinin dışında kalmaları ile beraber bu akımın ana gövdesinin kazandığı hareket alanına hiçbir zaman sahip olamamıştır. öte yandan, akımın kendi içsel özellikleri kendi alanını daraltan; ancak klasik islamcılığın önünü sonuna kadar açan bir konumdadır. bu nedenden ötürü siyaseten ve ideolojik olarak hizbulkontra'nın 90'larda üstlendiği rolden farksızdır. bu açıdan değerlendirilmeleri en hayırlısıdır.
1 /