icq

1 /
zeus zeus
acemi hackerların kendi başlarına numaraları hackleyerek eğlendikleri ve tecrübe kazandıkları instant messaging sistemi..
game insane game insane
4 israilli gencin icadı, daha sonra başarısını arttırınca aol tarafından satın alınmıştır.
bazı kişiler tarafından ingilizce türkçe birbirine karıştırılarak okunur.*
aqua aqua
irc'nin sadece geyik ortamına dönüşmesiyle ilaç gibi yetişen mesaj programıydı bir zamanlar. sonradan eklenen modüllerle irc'den beter bir ortam haline gelmiştir. her gün tanıdık tanımadık onlarca insandan mesaj gelir, listeye eklemek isteyenler, saçma sapan sitelerinin reklamını yapmak isteyenler çıkar. bir de rüştünü ispatlamaya çalışan ufaklıkların uin çalma becerilerini sergiledikleri programdır bu.

zamanında 2 israillli genç tarafından haberleşme amaçlı yazılmış, onların da tahmin edemeyeceği kadar hızlı yayılınca israil hükümetinden yüksek miktarda* destek kredisi alınarak geliştirilmiştir. ardından da aol'a satılmıştır.

icq kullanıcılarının bazılarında eski numara kullanma merakı had safhaya ulaştığından devamlı numara araklamaya çalışan birileri çıkar, herkes kendi numarasının ne kadar kısa olduğunu söyleyerek hava atmaya çalışır. bir adet beş, iki adet de altı haneli icq uin sahibiyim ve şu ana kadar hiçbir faydası olmadı bana. benim için numaralar iptal olmasın diye arada bir açıp kapatmaktan başka bir işe de yaramıyor artık icq. msn çok daha hızlı ve ram dostu bir program olduğundan icq çoktan bitti gözümde. icq'nun msn'de bulunmayan çeşitli fasiliteleri de msn plug in'leri sayesinde rahatça msn'e monte edilebildiğinden, icq'nun ciddi bir adım atmaması durumunda ciddi kullanıcılar için gereksiz bir program haline düşmesi kaçınılmaz olacak.
1 /