idiot

2 /
budala budala
dostoyevski nin, kendi sosyal başarısızlıklarını cömertçe malzeme edindiği ve prens mışkin in karakterinde okuyucuya sunduğu büyük roman. büyük denmesinin sebebi, bir türlü bitmemesidir.
tozduman tozduman
prens mişkin adlı karakterine karşı büyük bir sevgi hissettiğim (öpmek, okşamak, koklamak isterdim), bitirmek için biraz sabır gerektiren, ama bitirmek için harcanan çabaya ve zamana fazlasıyla değen dostoyevski romanı. asıl olaylar kitabın sonlarına doğru başlar. bitirdiğimde hüzünlenmiştim ben.
alyoşa alyoşa
başyapıt.günümüzde saf,iyi,başkaları için bir şeyler yapmaya çalışan insanların genellikle enayi olarak görüldüğü,kullanılmaya çalışıldığı düşünülünce kitabın gerçekliğinden etkilenmemek mümkün değil.prens mişkin karakterinin gökten inmiş bir melekten farkı yok. kötülük, bencillik ona çok yabancı kavramlar.iyi karakterinin karşılığını diğer insanlar tarafından budala damgası yiyerek alıyor.bu durum ister istemez düşündürüyor;normal olan katıksız iyi mişkin mi yoksa onu budala gören diğerleri mi?
geçerken uğradım geçerken uğradım
rus birisi söylüyor ise yanlış anlaşılmaması gereken kelime.rusça da ''o gidiyor'' anlamına gelen teleffuzdur kendileri. nasil gitmektir diye sormaya kalkmayınız zira 40 küsür gitmek olan bir dilde bunu açıklaması oldukça zordur.
wildboy wildboy
örtmen, oyun, dizi canavarı, kuşadası 2009 yazının bombalarından olacak hatta. pes bile ender bağyanlardan ayrıca ama her takıma yavaş demesi ayıp karşılanmalı. votka bulduğundan sek içeceğinden korkuyorum. ayrıca cipste yağ var çokça bunu bilsin. bir de çok yalnızım lan sözlük nidaları terso kaçar. duymayacağım. saygılar.
2 /