iki buçuk 3 trilyon dolarlık bir ekonomimiz olacak

harici gazelhan harici gazelhan
başkan'ın ekonomi danışmanı jöleli bulut'un çok ciddi bir uluslararası kuruluşun 2030 projeksiyonuna dayandığı iddiasıyla söylediği ama kaynağının iki alt lobunun arasında olduğunu saklamak için isim bile uyduramadığı öngörüsüdür.

zırtar denilen paçavradaki köşesine makale diye yazıktırdığına harbiden utanmadan sıkılmadan "2025-2030 arasında 2.5-3 trilyon dolarlık bir ekonomimiz olacak!" diye de başlık atmış.

küsüratlı uydurayım da gerçek sansınlar derken salladığı iki buçuk ile 3 trilon arasındaki 500 milyar dolarlık fark bile merkez bankasının şu anki toplam döviz rezervinin 4,5 katı.

jöleli palavracının ne kadar bol keseden salladığını anlayın artık.

www.star.com.tr
valentinns valentinns
telaşa kapılmayın. biliyorsunuz yüzde üç büyüyen nur topu gibi ekonomimiz var, refahımız gökte.. o dolardaki üç beş rakam da sirkülasyondan oynadı zaten.
çünkü biz buğday ambarındayız.
gerçekten bu ülkede makro iktisat haftada 3 saat toplam 5 kredilik bir ders sadece.
han solo han solo
almanya'nın 2019 hedefleri arasında ihracatını 600 milyon avro'dan 675 milyon avroya çıkarmak...

fransa'da 2015 yılında uygulamaya koyduğumuz programın üçüncü senesinde hedeflerimizi %85 oranında tutturarak yıllık bazda sermaye birikimini 240 milyon avro artırarak...

valla işte 2025 - 30 gibi 2,5 -3 trilyon falan... heee öyle hacı... bu işler nasip kısmet...
alfredhitchcockunbeynininkaranlıkdehlizleri alfredhitchcockunbeynininkaranlıkdehlizleri
niye bu konunun alehinde bu kadar laf edilmiş anlamadığım olaydır. basit devlet bahçeli matematiğiyle bile ulaşılabilecek sonuçtur. 2 trilyon 980 bilmem ne dolar ithalat, 20 bilmem ne trilyonda ihracat yaparsın al işte sana 3 trilyon dolarlık dış ticaret hacmidir. bu yöne doğru da hızla gitmekteyizdir.