ilahi dinlemek

franrasyan franrasyan
abdurrahman önül, sedat uçan, mevlüt harikases (soyadı bu) ve daha adını anmadığım birçok şahıs aklıma geldikçe uzak durduğum eylemdir.

üniversite yıllarında şeytanın vücut bulmuş hali olan bir arkadaşım vardı. bir gün başka bir arkadaş "medine'ye varamadım" ilahisini söylerken "vurdum vurdum doyamadım" diyerek, gülmekten kalp krizi geçirmeme sebep olmuştu. o gün bugündür yeni nesil ilahilerden tiksiniyorum. eskilere ise can kurbandır.
yo mr white yo mr white
din ile uzaktan yakından hayatımın hiç bir dönemi işim olmadı fakat bu çocuğu içerken de dinlerim, bilmem kimin mevlidinde helva gömerken yine dinlerim. sesi gerçekten etkileyici. akustik de önemli tabi.


a good day to die a good day to die
dinlemeyenler ne kaybediyor veya kazanıyor bilemem. dinleyenler ne kaybediyor ne kazanıyor onu da bilemem. ama ave maria da dinlerim, sevdim seni mabuduma da dinlerim. musevi ilahileri de dinlerim. dinlemeyen veya dinlemekten korkan ateist, deist ve bilmediğim diğer inançsızlıklara/inançlara dahil kardeşlerim... korkmayın. dinleyen dine dönmüyor veya din değiştirmiyor. istediğiniz gibi dinleyin.