ilişki durumu

1 /
iett iett
facebook'ta kişinin ilişki durumunu gösterir.
ilişkisi yok, ilişkisi var, nişanlı, evli,karmaşık, serbest bir ilişkisi var gibi seçenekler arasından birisi seçilerek insanlara ilişki durumunuzu yansıtırsınız.
ancak bura karmaşık ve serbest bir ilişkisi var'ı tam olarak çözemedim.
karmaşık varla yok arası, kendi de bilmiyor manasında olabilir de serbest bir ilişki ne demektir? ne kadar serbest? burada yazar facebook yetkililerinden açıklama bekliyor.
gnaahh gnaahh
gerçek hayatta gerçekten tanıdığınızı inandığınız insanların aslında daha önceden farkettiğiniz gerçekliklerini daha da bi derin sorgulamanıza yol açar facebook'un bu fasilitesi.

hem birisiyle çıkan ama her zaman kendi gözünde daima daha iyisin isteyen, gelen fırsatları geri çevirmekten kesinlikle kaçan ve mevcut sevgilisine ise ''bana güvenmiyor musun berkcan'' gibi sözlerle sevgilisinin kalbindeki yeri daha da içselleştiren birini düşünün.

bir de artık demodeleşmiş ve bir çok kişinin de umursamadığı facebook ortamında abazan türk gençliğinin heveslenmesine, heyecanlanmasına yarayan durum göstericidir. ha, karşınızdaki kişi birisiyle çıkıyorsa ve sevgilisine de ayrıca bağlıysa ve ilişki durumunu ise zamanı olmamasından, çok da umursamamasından (illa birilerinin ilişki durumunu görmesinin gerekmediğini düşünmesinden) yada üşengeçliğinden değiştirmemişse ve siz bunları bilmeyip kızı gözünüze kestirdiyseniz...

artık yalnızlığından öyle sıkılmış ki bi sevgilisi olsa hayatın daha başkalaşacağını düşünen, insanların ona bakış açılarının değişeceğine inanan, mesela kızların ilgisini çekebileceğine inanan birisi de bu fasiliteyi ilişkisi var konumuna getirebilir.

bu yüzden felsefik yönüyle olsun, insanların kişiliklerini açığa kavuşturmada yardımcı rolü üstlenmesiyle olsun faydalı bişeydir. orada durması yeter sadece.
ctrl x ctrl x
facebook gibi sitelerde var olan zamazingo.

örnekledirerek mevzumuzu taçlanadıralım;

ilişki durumum : cornetto'nun bedavasını da kendim yiyorum.
h2o h2o
facebook'a ilişki durumumu yazmadım ya çatlıyor meraktan her adımı tıkladığımda sol tarafta gözüme ilk çarpan yazı 'ilişki durumun ne?'
anarzift anarzift
facebookta olan zımbırtı. bir de kalkıp mesaj atarlar "ilişki durumumu beğenir misin?" e, oldu paşam. gerdekte de terini alırım istersen ?
daddy s kitten daddy s kitten
kesinlikle yapılması elzem durum. sanal mecra ile gerçek arasında bir ayrım yok artık. hepsi gerçek veya hepsi sanal. dolayısıyla nasıl yüzyüzeyken insanlar ilişkinizi biliyorsa burada da bilmek durumunda.

ister ilişki durumunuzla yapın, ister fotoğraflarınızı koyun. ama tutup burada "facebook ne ya ilişki durumu ne" demekle "kimse ilişkimi bilmesin." demek aynı şey.

onu da yerler mi? yemezler.
marguerite marguerite
facebook paneli canlandı gözümde var ya okuyunca başlığı direk artık nasıl gına geldiyse bana. her neyse, efenim bana göre ise genel olarak baktığımda "aşk-ı memnu" olması gereken durumdur. ne tarafa dönsem bir ihanet, bir aldatma merasimi, ağlayan gözler, senelerim gitti diye yırtınan insanlar, atılan dayaklar, birbirlerine iki gün önce seni seviyorum aşkından ölüyorum derken birkaç saat sonra küfürlerle, hakaretlerle ilişkilerin sonlandırılmasına varana kadar türlü türlü entrikalı ilişkiler görmemin sonucu olarak bu fikrim oluştu artık. inanın yıllar oldu uzun soluklu, gerek saygı ve sevgi gerekse samimi bir güven çerçevesinde bir ilişkiye şahit olmadım.
1 /