ilişkilerden edinilen tecrübe

1 /
meczub meczub
tecrübe konuşuyor, iyi dinleyin dostlar.

- kimsenin götünü kaldırmayın,
- kimseyi hayatınızın merkezine koymayın,
- kimseye onsuz yapamayacağınız izlenimi vermeyin,
- gerektiğinde rest çekmeyi, siktir çekmeyi iyi bilin (yoksa siz kaybedersiniz)
- kimsenin kulu, kölesi, köpeği olmayın,
- kimseye hak ettiğinden fazla değer vermeyin,
- aşkınızdan ölseniz bile bunu karşıya hissettirmeyin,
- gidene, sizi bırakana, sizi üzene bir tekme de siz atın.

sözlükte okumuştum galiba, çok hoşuma gitti, yazarını hatırlayamadım, affetsin:

"aynaya baktığınızda gördüğünüz şey, sizin tek sermayenizdir."

bu tek sermayenizi orospu ruhlu, değer bilmeyen, vicdansız, insafsız insanlar için boş yere harcamayın. sabah mutsuz uyanmanıza neden olan insanı, deli gibi aşık olsanız da, hayatınızdan çıkarın. elbet kıymetinizi bilen birileri çıkar karşınıza. hem çıkmasa ne olur ki, mutluluğunuzu illa başkaları üzerinden tanımlamak zorunda değilsiniz ki. tüm çiçeklerinizi koparsalar da, bahar yine gelir, güvenin bu enfes sözü söyleyen pablo neruda'ya.

öte yandan, gerçek, nadide, hoş kokulu bir çiçek bulunca da, onu sulayın, toprağını değiştirin sık sık, pencere kenarında, havadar/güneş alan yerlerde bulundurun, iyi bakın ona, konuşun onunla, güzel konuşun, tatlı dilli olun; elbet en güzel renklerle açacaktır sizin için, en enfes rayihaları verecek, en görkemli biçimde size gülümseyecektir.

"serin ve sakin bir sabah balkonda kahvaltı ediyorduk. saçların dağınık, gözlerin uykuluydu. kalbimi kazanmak için hiçbir şey yapmana gerek yoktu."

emrah serbes

- bu dediklerimi de asla unutmayın. asla. -

alıntıdır.
ilişkilerden edinilen tecrübe tecrübe konuşuyor, iyi dinleyin dostlar. - kimsenin götünü kaldırmayın, - kimseyi hayatınızın merkezine koymayın, - kimseye onsuz yapamayacağınız i... ekşi sözlük
leonidass leonidass
gerek sosyal hayatta gerek se özel hayatta samimiyetle laubalilik arasındaki sınırda durmanız gerektiğini bilin.

bilmiyorsanız öğrenin ve aşmayın.
madafakamanki madafakamanki
bir sike yaramaz. her yeni insanda yepyeni değişkenleri yepyeni hikayeler başlıyor çünkü. eski ilişkilerinden edindiği tecrübeleri yeni ilişkilerine yansıtmak isteyen tipler de zaten en takıntılı, en önyargılı veya en temkinli başlangıçları yapıyorlar. yapması da çok zevkli gerçi amk. şslkjd bilemedim.
pirus pirus
insan aşık olunca gözü kör bi şekilde anlaşabileceğini düşünüyor. aşk zamanla bittiğinde geriye kırgınlıklar ve hayal kırıklıkları ile boşa geçirildiği düşünülen zaman kalıyor.
absürt adam absürt adam
romantik ilişkiden elde edilen tecrübenin gündelik hayata uygulanabilirliği sıfır. örneğin ilişkinin sırasında geliştirdiğiniz sözlü dövüş teknikleri iş hayatında dangalak gibi gözükmenize sebep olabilir. artık hiç kimseye güvenemem deyip güvenirsiniz. uzaktan ilişki sayesinde belki telefon radyasyonuna dayanıklı hale gelebilirsiniz.
recovery223 recovery223
erkek değersizdir kadın değerlidir kimsenin gerçek seni sevmemesi

önceden suratına bakmayan hatunlari para kazanmaya başlayınca narsist eğilimler sergileyerek ayıklamak

en kötüsüde kadınlara güvenmemek evliliği gözünden çıkarmak ego savaşları güç gösterisi ile elde etmek

ben egoist narsist bir insan değilim ama hayat beni bu noktaya getirdi desem ?
madafakamanki madafakamanki
diğer ilişkilere önyargı katmaktan başka hiç bir sike yaramaz. dönem geçtikçe biz de değişiriz. benzer gözükse de karşımıza çıkan herkes bambaşka hikayeler barındırır. teşekkürler.
pandass pandass
önce kendini sevmek, mutlu olmak gerekiyor. kendini gerçekten sevmedin mi ne sen karşındakini, ne karşındaki seni tam olarak sevemiyor hiçbir zaman.

bu konuyu nazım hikmet'in dizeleri güzel açıklıyor.

hani derler ya ben sensiz yaşayamam diye
işte ben onlardan değilim
ben sensiz de yaşarım
ama seninle bir başka yaşarım
tuzukuruhahahi tuzukuruhahahi
gereksiz olduğu.
şöyle bir geçmişe bakıyorum da bir tanesi için bile gerekliydi demiyorum ne gereksiz şeylerdi slbleşdşemk!
gene kendimden utandım gece gece.
kahtalı niçe kahtalı niçe
her zaman önyargı olarak dönmez. bazen tecrübe olarak da döner. aynı durumla karşılaşınca nasıl davranacağını kestirirsin ondan sonra. ama illa ki bir güven krizi olur. kendini ilişkiye kaptıramazsın, heyecanlanamazsın. üstelik şöyle de bir gerçek var, türk kadını ciddi düşünüyorsa oradan kaçacaksın. yoldaş değil enayi arıyordur çünkü. yani o tecrübeyi opere edeceğiniz bir ilişkiyi bulamazsınız. eski ilişkilerin tekrarını yaşarsanız belki bazı krılma anlarını değiştirebilirsiniz. onu da yaşayamazsınız çünkü değişmişsinizdir. velhasıl opere edilemeyen tecrübedir.
1 /