ilker başbuğ gereken cevabı alacak

dumrul dumrul
ilker başbuğ "afrin harekatı siyasete alet edilmemeli" demiş.

tabii devlet bahçeli ve tayyip erdoğan'a çok batmış bu sözler.

tayyip efendi diyor ki "gereği yapılacak"

bak bak bak. bu onun yanına kalmayacakmış, gereği yapılacakmış, gereken cevabı alacakmış.. kudurmuş diktatör acaba ne yapacak? ilker başbuğ'a örgüt üyesi deyip hapse mi attıracak?

kimse ağzını açmasın. kimse senin bu ülkeyi bok içine sokup durmana ses çıkarmasın. bütün derdin bu. boğazımıza kadar neden bok içinde olduğumuzu sorgularsak işte böyle oluyor. "gerekeni" yapıveriyorsunuz.
3
marlboronunrharfi marlboronunrharfi
bu söylem türk ceza kanununun 106. maddesine göre bir suçtur. çünkü bir eleştiri değil tehdittir. cezası 6 aydan başlar falan filan diktatörlükle yönetildiğimiz için bunun olmasına zaten olanak vermiyoruz. yine laf olsun diye yazalım, bilgimiz olsun dursun burada.
elas elas
an itibariyle devlet bahçeli ve binali yıldırım gereken cevap mı bilemiyorum, ha bu bir cevapsa verdiler efenim. yunus dediler fok balıklarından falan bahsettiler iyiydi.
kahtalı niçe kahtalı niçe
ilker başbuğ da kendisini 90'larda sanmasın. bu x siyasete alet edilmesin, y siyasi çekişmelerin üstündedir lafları çok parçalı ve çok sesli bir siyasi hayata özgü değil mi?

siyasete alet etmeye etmeye, devletin çıkarları her şeyin üstündedir diye diye, milli mutabakatlarla siyaset yapmayı erteleye erteleye merkez sağ ve sol partilerinizin içini boşalttınız. o içi bayık mesut'un, ingilizcesi türkçesinden iyi tansu bacınızın yerini 12 eylül darbesiyle ezdiğiniz marksistler dolduracak değildi ya? kendi elinizle palazlandırdığınız şakirtler doldurdu. hem de öyle böyle doldurmadı. öyle bir doldurdu ki meclis bile bir dikta aygıtı haline geldi. şimdi bu adam kılıçdar'ı bile kaale almıyor, kimle neden milli mutabakat kursun? eskiden sağından soluna çeşit çeşit sistem partisi vardı ve "milli çıkarlar" için kendi aralarındaki traştan hindi dövüşünü tatil edebiliyorlardı. şimdi bu adam kimle hangi kavgasını niye ertelesin ki? zaten yüzde 40-50'lik sağ tabana oturmuş, mhp'yi de almış. seni mi takacak ilker paşa hazretleri?

adam adeta bir üçüncü bonapart edasıyla milli çıkarları kendi kişiliğiyle bütünleştirmiş, "bonapart bu buna konuş işine gelirse ekime işine gelmezse sikime kadar" diyor. dün adam yerine koymadığınız şakirt bonapart olmuş, hepinizi düdük gibi öttürüyor. bu adama ta 2002'de yolu düzleyen sizsiniz, geçmiş olsun.
sychtianarch sychtianarch
önce bu lafı eden kendi çapına baksın. 15 temmuz'dan beri ilker başbuğ'un demeçleri birilerini fazla kaşındırıyor. türk halkının beklenmedik refleksleri var. öyle çantada keklik bir durum yok. atatürk'ü sevmeyen, mesafeli duran kitle aynı zamanda ona saygı duyar. elbette dinci yobaz ve kripto akepeli dangalak ülkücü takımından bahsetmiyorum. aynısı tsk için de geçerli. ordu her şeyin üzerindedir. nihayetinde milleti kendi evladını askere gönderiyor. hem nefer hem emanet. ordunun paçavrasını çıukarırsanız, üzerine bir de milli onuru incitirseniz, seçmen de *mınıza k0r. yani bunun haricinde hemen her konuda milleti üzetrisiniz de buradan darbeyi yersiniz. esasen bir çok kişi neyin ne olduğunu da biliyor. afrin harekatı "dağ fare doğurdu" şeklinde sonuçlanırsa oylar meral hanım'a gider.