insan kaynakları

1 /
azwepsa azwepsa
çalışacak insan bulmak, çalışan insanların sorunlarıyla ve işleriyle uğraşmak* eğitmek gibi işler yapan bölüm.
kıs. ik
ing. human resources
eudaimonia eudaimonia
bugüne dek işinin gereklerini yapan, güleryüzlü, ben çözdüm psikolojiyi-performans benden sorulur tripleri yapmayan, (kadın olanlar için)kıçını başını açmayan bir uzman tanımadım! lütfen bir yerlerde olsun böyle biri ve mesleğe saygı duyayım da aldığım ik eğitimini boşa almış olmayayım!
gibigibi gibigibi
aslen görevleri, çalıştıkları kurum için personel alımı,eğitimi,ücret politikası,motivasyonu işlemlerini yürütürler. üretimin emek faktörünü en verimli şekilde kullanmaları için görevlendirilmişlerdir. ülkemizde çoğu şirkette bununla uzaktan yakından alakası olmayan şekilde çalışırlar. kurumsal bir ağız, kişisel gelişim kitaplarından fırlamış bir kaç felsefe,yöntem ile günü kurtarırlar.
mgn mgn
en geç 45 gün içerisinde size geri döndüklerine birebir şahit olduğum birim.
ha döndüler de mutlu mu oldum? orası da ayrı bir başlık konusu.
kun3uli kun3uli
2001 krizi ile iş dünyasındaki en kötü dönemini geçiren, çoğu şirketin kapatma yoluna gittiği fakat son yıllarda eski populerliğini tekrar kazanan departman.
ali kamber ali kamber
özellikle bilişim alanında faaliyet gösteren büyük firmalarda güzel kadınların bulunduğu tek bölüm. bilgi işlem bölümünün yanına açmakta fayda var ki elli kişilik erkek kadrosu biraz olsun motive olsun.
pati pati
şirketlerde personel seçme ve yerleştirme,performans değerlendirme, bordrolama, eğitim ve ödüllendirme gibi konularda hizmet veren departman.
maia maia
bir şirkette insan gücünün en etkin ve verimli şekilde kullanılması için planlamalar yapan ve uygulamaya koyan, en önemli birimlerden biridir.
radiokaos radiokaos
ünlü insan kaynakları uzmanı cenk durmazel, bu kadar erkeğin ve kadının nerden geldiğini araştırırken kadınların kaynadığı bir nokta bulmuş ve adeta "gayniy" statüsündeki bu noktayı haince saklamaktadır.
1 /