insanı mutlu eden basit şeyler

1 /
kupune zararsiz keskin sirke kupune zararsiz keskin sirke
. . . yapması ya da yapilması çok kolay, ucuz, sıradan eylem veya davranışlar bütünüdür.

. . . beni en çok akşam eve gelince sevdiğim bir yemeğin yapılması mutlu eder. hele bu yemek etli sarmaysa mutluluğum minnettarlığa bile dönüşür.
denizin anası denizin anası
eğer o gün iyi yanindan kalktiysan nefes alman bile yeter.güzel bir ezgi,kudurmuş rüzgarda evinde güvende olmak,karninin tok olmasi,sicacik bir çay,karşi komşunla karşilikli içten bir gülümseme ohooo o kadar sebep bulabilir ki insan...senin geçinmeye gönlün olsun yeter ki, sebep çok
ünsüzdüşünür ünsüzdüşünür
hoşlandığınız/ sevdiğiniz bir insanın tebessümü.

başkasının sizin yanınızda mutlu olduğunun en basit ve en naif göstergesi o kişinin tebessümüdür. bir insanın sizin salt varlığınızdan mutlu olması, sizi mutlu edecek en basit ve en samimi göstergesidir.
zekzek zekzek
gece fırtına vardı, zaten uyku kaçışları bitmiş uykusuzluk nöbetlerinde sabah olsun diye beklerken kapının önünde bir tıkırtı, bir mırıltı, bir hırıltı.
yaşadığım yer köy. herkes uykuda. cami kapımın dibinde ama imam merkezi okumalar yüzünden karısının koynunda derin uykuda. seslenecek kimseler yok, ben de bir cesaret elimde oklava ile kapıyı hızla açtım karşımda bu:


beni içeri alsana diyen bir bakış


boynunu bükmüş "hadi bir tekme de sen at" der gibi.keratanın karnı doydu. o mırıl, mırıl kapımın önünde uyuklamalar da, o mutlu, ben mutlu. daha ne olsun?
seniburdakimseduyamazbebek seniburdakimseduyamazbebek
işim sürekli farklı yerlerde. masam hep değişiyor. bugün çalışacağım masada geçen hafta çalışan iş arkadaşım küçük küçük sürprizli notlar bırakmış her elimi atacağım yere. bedavaydı ve belki hiç bir şekilde zamanını da almadı ama beni aşırı mutlu etti. hayattada hep böyle ufacık şeylerden mutlu oldum durdum. sonra da diyorum ki ben nerde hata yapıyorum. insana kıymet veriyorum. keşke vermesem.
steph steph
sevgili dokunusu. yagmurlu bir gunde sizi sarmasihhaha. yok be saka ne sevgilisi ne dokunusu oeh.

iyi bir bourbondur kucuk mutluluk.

o degil de, yagmurun kerameti ne ya? hep bir yagmurlu gunde sevgili ile kahve, sarap bilmem ne icme geyigi var. konudan saptik yine. iste bunlar hep suskind.
6
antreneur antreneur
sessizlik.
çok gürültülü bir çalışma gününün ortasında ya da sonunda farketmez, yalnız ve sessiz bir ortama kavuşmuşsam benden iyisi, mutlusu yok.
1 /