insanı yavaş yavaş öldüren şeyler

2 /
qwertyuiop qwertyuiop
mutluluğu beklemek. peşinde koşmak. aslında intihar gibi. öleceğini olmayacağını bile bile nefesin kesilene kadar koşmak. koştukça uzaklaşmak.
yökartık yökartık
sigara içer, ağaç keser, çevreyi pisler, kendine dikkat etmez, başkasına dikkat etmez, dünyaya dikkat etmez. en sonunda kendini yavaş yavaş öldürür. yani kısaca insanı insan öldürür. ister yavaş ister hızlı. insana kendinden başka daha ne bu kadar zarar verebilir bilmiyorum.
mouglalis mouglalis
yapmacık çevre yapmacık ortam yapmacık iş ortamı ve arkadaşları ve zamanla herşeyin samimiyetsiz bir hal aldığını farketmek.
mesela insani erdemlerin kimsenin umurunda olmaması genelinin tabiri caizse " boşversene dayı ekmeğimizin peşindeyiz" gibi laçka bir tutumun içerisinde olması.
biri sana birşeyler anlatırken aslında ne konuşacağını bilmek mesela saçma hassasiyetlerinden gem vurması aslında kafaya takılmayacak bir mevzuyu yeşilçam gibi anlatması
hiç farkettiniz mi geçmiş yıllara nazaran bu dönemlerde dikkat çekmeye meyilli bunu tarz haline getirmiş hatta bence kronikleşen bir durum var.
samimiyetsiz tipler, yapmacık ortam ve kişiler,dikkat çekmek için can atan ezikler bunlara katlanamıyorum özü sözü.
yavaş yavaş öldürmekse bu.
bu arada ben geldim gençler :) uzun zamandır yazmıyordum. sol framede hormon fışkırması muhabbeti olmadan takılacaksak varım. hani avokado şurda mıydı
karmakelam karmakelam
sır.
şu kimseye anlatamadıklarımızdan bahsediyorum.
kimseyle paylaşamıyorsan, tahta kurusu gibi içini kemirir.
bazen saklamak için, kendime ikinci bir kişilik yarattığımı düşünüyorum.
saklanacak ne kadar şey varsa özüme atıp, bir daha açılmamak üzere kilitliyorum. vitrinimdeyse gülümseyen dertsiz tasasız bir manken var.
sonra tüm sinir sistemini alt üst eden hastalıklar.
en güzeli de sebep olanların karşına geçip "rahatlık batıyor" diyebilmesi.
ama onu da diğer kişiliğim düşünsün ben duymuyorum artık.
voldemort gibi bölüne bölüne öleceğim.
loss loss
cavapsızlık var ya cevapsızlık. böyle hani bir tutam yalnızlık. azar azar götürür seni senden. beden erezyonudur yaz gününde tenin üstünde.
frakiyskiy frakiyskiy
üşengeçlik. kendimden biliyorum. belki de hızlı da öldürebilir ama üşengeçlik resmen bir illet. mesela bir ara tam 60 gün boyunca her gün baş ağrısı çekiyordum ama ne ağrı kesici alayım ne doktora gideyim derdine düştüm. sonra geçti derken gene başladı neyse ki sonra tamamen bitti. ama çok ciddi bir şey de olabilirdi. ama üşengeçlik aslında bir nevi insanın ruhunu kaybetmesi gibi bir şey. hayatta her şeyi erteleye erteleye boş bir hayat yaşatıyor insana.
2 /