insanın kendisini asla tanıyamayacak olması

step2009 step2009
işin altında depresyon mu yatar kişilik bölünmesi mi yatar bilemem ama işin felsefik boyutunu da ele aldığımızda varoluşsal bir durumun içine giriyor sanki. kimileri hastalıkla yaftalar bu tip durumları, fakat belkide gerçekten insan kendini tanımıyordur ya da tanıdığını zannediyordur sınırlı zihniyle. insanın bu anlam karmaşasında kendini tanımamaması, ölene kadar sürecek bir savaşın başlangıcı gibidir. yeryüzünde insan hep kendisini arar durur bu yüzden. bir yerlere ait olmak ister, bir gruba, bir futbol takımına, bir cemaate, bir siyasi partiye. işin altında aslında insanların gerçekte kendilerini tanıyamaması yatar. oraya ait hissedip düşünmeyi unutmak hatta kendini unutmak. bu yüzden kendilerini bir düşünce biçimiyle uyuştururlar, sürüde kalıp mutluymuş gibi yaşayıp ölürler.
honey claw honey claw
sen yanılıyorsun çünkü insan kendini tanıyabilir ama sçyle söyleyeyim uzaya kaç tane tanıdığın biri gittiyse bunu da o kadar göreceksin kendi adına da...diğerleri adına da..sen diğeri sen de yanılıyorsun...bir konu da büfikir beyan edebilmek için önce bilgin olmalı ki bazı şeyleri koyala yapıştır var sayımlarla tanıyamazsınn yazdıklarının konuyla ilgisi yok!!!
takyudin takyudin
karanlık bir kuyu olan insan, kendi içine bakınca düşüverir. zaten düştüğü yer de karanlık. bu yüzden tanıyamaz kendini.
kendi içine yönelmeyen kimsenin kendini tanıma ihtimali olmamıştır hiç.
bu yüzden arada pek fark yoktur.