insanity

2 /
3dne3dnebandim 3dne3dnebandim
2 gün önce kilo vermek için başladığım program... inanılmaz zor.. ilk gün fit test'den geçer not alamadım.. hareketlerin hepsini yaptım ama çoğunda istenilen süreden önce bıraktım .. ama ikinci gün daha iyiydim... kıçımdan ter aktı... şu an bacaklarım ve sırtımda ağrılar var.. yorgunum .. zorlamak istiyorum kendimi.. nereye kadar gidebilirsem gideceğim.. 58 gün kaldı programın bitmesine..

önemli not: zinhar yemek yedikten sonra başlamayın.. kusacak gibi oluyor insan. en az 2 saat önce oruca baslayın

3. gün: az önce bitirdim.. duşumu aldım ama hala terliyorum lan.. 3. gün bacaklarım sırtım ağrımasına rağmen hareketlerin hepsini yaptım.. ara ara kaçak yaptım ama daha iyiyim.. bu arada gerek shaun t'nin gazı olsun, gerek fonda çalan müzikler "asla vazgeçme" düsturunu üflüyor insanın kulağına..

zaman geçtikçe editlerim burayı..
tarumar tarumar
2 hafta önce başladım fena fillah bir program. abi yardırmış, ilk günlerde ağrımadık yer bırakmayan hatta vücudunuzda varlığından haberinizin olmadığı kaşlarınızla tanışma fırsatı veren bir program.
ilk gün fit testle başlıyor ve sekiz farklı hareketi birer dakika süresinde yapabildiğiniz kadar yapıp not almanızı istiyor. sakin gaza gelmeyin ilk harekette yardırabilirsiniz fakat 2-3 hareketten sonra yığılırsınız.
lakin yapıldıkça alışılıyo alışılyo dediğim hamlık geçiyo spor sonrası ağrılar azalıyor yoksa daha kolay falan gelmiyo insana çünkü tekrar sayışı yok vtüm hareketleri yapabildiğiniz kadar yapıyorsunuz.
son olarak 2. fit testte hareketlerin çoğunda 10-15 sayı artırmak moral oldu.
editlemeye devam edicem ilerleyen günlerde.
sigma sigma
dün fit test'ini yaptığım, bugün de ilk videoyu yapmamla öbür tarafın kapılarını araladığım 60 günlük program. hareketleri oradakiler gibi yapmayı denemek sadece salaklık, shaun t bile aralarda bırakmasına rağmen nefes nefese kalıyor. yapabildiğin kadar yap ama bırakma düsturuyla başladığım programın son 10 dakikası ekrana aval aval bakmakla geçti. kalp krizinden gidiyorum sandım lan! normalde olsa "s.kerim böyle aşkın ıstırabını, göbeğimle mutluyum ben!" deyip bırakırdım fakat 8 gb'ın inmesini bekledim kaç saat.

edit: fit test dahil 5. gününü tamamladım bugün. insanın kendi başına açabileceği en büyük bela.

1 yıl sonra edit: geçen sene başlayıp 1 hafta yapıp gezip tozmaya başlayınca bırakmıştım. bu sene daha kararlı olarak yeniden başladım ve 3. haftanın 5. gününü az önce tamamladım.

kesinlikle çok etkili bir program. aynada baktığımda büyük farklar görmeye başlamasam da vücudumun her bölgesinde kaslarımın geliştiğini hissedebiliyorum.

hareketleri yapmak zamanla görece kolaylaşsa da diz ve bileklerimde ağrılar başladı. bu yüzden ağrı yaptığını tespit ettiğim hareketleri hafif bir şekilde yapıyorum.

videolar uzun ve yorucu olduğundan duş, dinlenme derken 2 saat sürüyor diyebiliriz. başlayanların günlerini iyi ayarlamaları gerekiyor. fırsat bulunduğu an yapmak lazım. hatta o günkü egzersizi kaçırmamak için eve erken döndüğüm oluyor.

havalar da ısınmaya başladığında nasıl devam ederim bilmiyorum. devam edersem sonuçları gelip yazarım.

ilk ay sonu editi: recovery week ile 5 haftayı tamamladıktan sonra egzersiz süresinin 1 saate çıkacağını görünce bıraktım ve 4 gündür insanity max:30 yapıyorum. bu 5 haftada hem ufak tefek sıkıntılar hem de diz ve bileklerimde yürürken dahi oluşan acılar sebebiyle 5-6 günü yapamadım. kilo ve ölçülerde değişiklik olmadı, tabi ki bunun sorumlusu diyet yapmaktan habersiz olan benim. vücudumda görünürde değişiklik pek olmasa da kaslarda sağlam bir gelişme var. max:30yi tamamlayarak görüntü işini de biraz daha toparlayabileceğime inanıyorum.

programın avantajları:
+ ekstra bir alete ihtiyaç olmaması
+ kalça ve bacağa yönelik değişik hareketler
+ sıkılmaya fırsat vermemesi
+ shaun t.nin sürekli gaza getirmesi

dezavantajları:
- bol zıplamalı hareketler sebebiyle eklemlerde sıkıntılar yaratması
- hareketlerin yapamayanlar için modifiye edilmiş hallerinin olmaması
- fazla uzun sürmesi
- yemekten min. 2 saat sonra yapılabilmesi (aksi halde mide bulantısı vs durumlar oluyor.)

başlamak isteyenlere tavsiyem ise kesinlikle bir deneyin. amacınız onlara yetişmek değil kendini geliştirmek olsun. aksi halde sakatlanmalara kapı açmış olursunuz.

aylar sonra edit: max 30'nin 3. haftasını bitirdikten sonra yolda yürürken bileğimi burktum, 3 aydan beri şişliği inmediği için yeniden başlamaya çekiniyorum.

2 aylık süreçte ben videolardakinin yanına yaklaşan bi sonuca ulaşamadım. bunda önceden de belirttiğim üzere diyet yapmamam da çok etkili. yine de kendimi iyi hissediyordum.

max30'nin insanity'e göre en büyük avantajı 30 dk olması ve hareketlerin kolay versiyonlarının da gösterilmesi. benim anlamadığım nokta ise insanity'e her gün toplamda 10 dk'ya yakın esneme varken max30'de 1.5-2 dk sürmesi.

kısaca ağır ama güzel bir program, mucize beklemeyin, diz ve ayak bileklerimize dikkat edin
altraytraksyerkel altraytraksyerkel
bir workout programı. hareketleri çok basit görünsede yapılması çok zordur, bu workout programı karın kası yapmak ve kilo verdirmek konusunda bir harikadır ama bilmeniz gerekir ki daha fit test'in yarısına gelince kendinizi yere atıp, uyumak istersiniz. yemek yedikten en az iki saat sonra uygulayın, aksi takdir de mide bulantısı gibi sorunlar çekebilirsiniz.

fit test;http://vimeo.com/64282530
defender2005 defender2005
güzel ve çok eğlenceli bir program yapması hakkten zor, ama yediklerinize de dikkat ederseniz kilo verdireceği garanti, fakat dikkat eden benim gibi kiloları haddinden fazla olanlar için pek uygun değil, demedi demeyin çekersiniz sonra diz ağrısını hayatınız boyunca, hergun günde 45 dakika zıplarsanız, diziniz 3 hafta dayanıyor, benden söylemesi.
kendinden prensli beyaz at kendinden prensli beyaz at
dün bismillah deyip başladığım program. ilk videosundaki hareketleri yaptım yalnız götümün nasıl açıldığını buradan tarif edemem. askere gidenler ilk videosunu izlediğinde görecektir ki oradaki hareketlerin büyük bir kısmı bizim ordu jimnastiği'ndeki hareketlerin aynısı.

sanırım hareketlerden çok, önerdiği beslenme programında zorlanacağım. ben ki deprem olduğunda bile midemin gurultusudur deyip yerinden kalkmayan insanım, günde 3000 kaloriyi (kitapçığındaki hesaplama sonucu çıkan rakam) nasıl alıcam merak ediyorum.
sda123 sda123
60 günlük antreman programını evde denedikten sonra, internette bu işi profesyonel yapan stüdyo keşfettim,ankara'da.masterfit.cinnah ve çayyolunda iki şubesi mevcut.denemek için görüştüm. hocalarla ve grup eşliğinde yapmak motivasyon anlamında daha etkili.masterfit insanity workout

www.fb.com/masterfitturkey
mushir mushir
60 günde fit bir vucut vaad eden program en başta benden büyük bir haaaaaaaaaassssssbahçenin gülleri (:)) almıştı. uygulamaya başlayıp 3. gün knock out olmamla beraber düşüncem, bu programı sistematik güne gün uyguladığınızda bir ayda da fit olabileceğinizdir.
not: altkomşular ile ilişkilerinizi maslahatgüzar seviyesine indirebileceğiniz programdır.
içinde ketçap yok içinde ketçap yok
bugün ikinci gününü bitirdiğim çılgınlık.
hajısos bu idmanlar hakkaten bildiğin gibi değil. bak ben senelerce aklına gelebilecek her sporu yaptım, 14 sene basketbol oynadım bunun 6 senesi profesyonel olaraktı, yetmedi 4 sene beden eğitimi bölümü okudum, spor akademisinde zaten her sporu teorisiyle beraber öğrenip uyguladım yani kondisyon ve atletiklik konusunda kendimden şüphem yoktu. bi kaç yıldır sporu bırakmış olmama rağmen hala fiziğimde pek bi değişim yoktu ama biraz kilo aldım dolayısıyla en etkili görünen de bu insanity programıydı ve başladım.

en hafif tabirle adamın ebesini siken bu idmanlar benim gibi spor hafızasına sahip bir bünyede bile bu kadar zorlayıcıysa diğerlerine allah ciisıs ve buda yardım etsin. ama pes etmek yok, 60. gün bu giriyi tazelerim at fava bekle.
mr chavez mr chavez
dün fit testi bugünde ilk gün programını yaptım. tabi yarım yamalak. .ama akan ter ben hiç böyle terlemedim. ciğerlerim açıldı. bide şerefsiz hiç dinlendirmiyor. bağırıp duruyor bide ciddi gaza geliyorsun. yaptıkça burada editliyorum. merak edenler bakarlar. şuanda 99 kiloyum. bitince ne olacak bakalım.
edit: az önce 2. günü tamamladım. yok böyle birşey. pis gazdayım bide dinçleştim sanki.
dün gece 1 de yatmama rağmen 5 te kalktım sporumu yaptım. yanlız fenayım. çok yorucuydu.
2 /