instagram türbanlıları

sakın gelme sakın gelme
türbanlı, türbansız, sakallı, sakalsız, takkeli, takkesiz, giyinik, çıplak vs diye ayrıştırmayalım. insanda, ağızlarına kürekle vurma isteği uyandıran her türden insan var o mecrada. çok rahatsız ediyorlarsa takip etmeyin, engelleyin, görmek istemeyene seçenek bol.
öte yandan, peygamber efendimiz "bir kötülük gördüğünüz zaman elinizle, gücünüz yetmezse dilinizle, ona da gücünüz yetmezse kalben buğz ediniz" buyurmuş. yani çevrenizde varsa instagramda vs. de abidik gubidik hareketler yapan yakınlarınız, konuşabilirseniz konuşun yani, ne de olsa insanlar konuşa konuşa, dinlemezlerse kendileri bilirler.
breakthrough breakthrough
örtünme felsefesini idrak edememiş kişilerdir çoğu, dar renkli göz alıcı giyisiler de makyajlı olanlara ithafen. öte yandan ben bu kişilerin düşünce bazında arada kaldığını düşünüyorum, bir yandan ilgi çekmek isterken, diğer yandan bunun gerçekleşmemesi için çabalamanın çatışmasını yaşıyor olabilirler.
2
ah ya neymar ah ya neymar
ayrıştırmak derken?

hacı abiler bu insanlar değil mi bu ülkede islam'a ters olan her şeyi yasaklamaya çalışan yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum? hem sabahtan akşama kadar laikçi aşağı laikçi yukarı zırvala dur, hem de laikçiden daha laik yaşa, yetmezmiş gibi bir de insanların gözüne sok. birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan şu günlerde bu ne perhizdir ve de lahana turşusu tam olarak neyi hedeflemektedir?