instela ile ilgili istekler

1 /
sen hayırdır sen hayırdır
- başlık içinde sayfa başına gösterilecek giri sayısı 10-25-50-100 yapılabiliyor ayarlardan. sol frame'de bu şekilde ayarlanabilsin.

- duyurular başlığına tıklanabilsin ve tıkladığında 50-100 duyuruyu sayfanın altına doğru göstersin. yorumlar gizli dursun, duyuru başlığına tıklandığında aşağı doğru kayarak açılsın yorum kısmı. mevcut haliyle duyurular her duyuruya tek tek tıklanarak ulaşılabiliyor ve bu duru hızlı göz gezdirmeyi engellediği için yardımlaşmayı kısıtlıyor.

- kesinlikle çözünürlük seçilebilir olsun. herkes aynı ekranı kullanmıyor. yazarlar için opsiyonel çözünürlüklerin olması daha kullanışlı hale getirir, ön tercih sebeplerinden biri olur. benim ekranım 1920x1080 mesela, tam sayfa yaptığımda ekranın solu ve sağında haxball oynayacak kadar gereksiz bir boşluk kalıyor.

- tema ya da renk tarzı birşeyler seçilebilsin. turkuaz'a bağımlı kalmayalım.

- pek bir sorun yaşatmayacaksa bilindik 3-5 font ve boyutlandırma da kötü olmaz.

- duyurular, görseller, uygulamalar eskisi gibi yukarı aşağı kaydırılabilsin.
tekkalan tekkalan
instela hakkında eksiklerin kapanması adına tavsiyelerdir. ilk tavsiyem biraz saçma gibi görünebilir.

-v4'ün aynısını getirin istediğiniz yere instela yazın.

-instela'da sol frame tamamen sola çekilse daha iyi olacak. çünkü orta kısımda bir birikinti var gibi oluyor ve bu da karmaşık bir görünüm veriyor.

-yazarların giri sayısı, o zamana kadarki aldığım tüm artı eksiler, aktivite ve favorileri ile bir hesap yapılıp buna göre sözlüğe katkısı hesaba alınarak mevkiler daha adaletli bir biçimde dağıtılmalı.

-rast getir, güzelinden, favoriler kısmının geri gelmesi daha iyi olacaktır.

-mobil uygulaması olmalı.

-bir yazara günde 10 eksiden fazla verilmesini engelleyen bir sistem getirilmeli.

-oldukça fazla renk seçeneği hatta bu çizgiler içerisine seçeneklere göre çiçekli, binalı basit çizimler hareket getirecektir.

-giri girerken kategori önerme şartı olsa güzel olur. çünkü katkı yapılan alanlar hakkında yazar ile ilgili bilgi elde etmek kolay olacaktır.

-yenilenme veya sayfanın kaybı gibi durumlarda taslak dosyası uygulaması iyiydi. silinebilir bir liste halinde bunların olması güzel olacaktır.


edit: v4 versiyonu gelmiş, kategori önerme gelmiş. diğerlerini de özlemle bekliyoruz efenim.
pagema pagema
mobil giriş ana sayfa facebook gibi sürekli altta kalanı güncelliyor ve ana sayfa giri gösterim sayisi çok fazla oluveriyor. standart sayida gri gösterilsin. dahasini görmek bizim tercihimize kalsın. aksi takdirde duyurular bölümü tıklamasi yapılmıyor.
deyişik deyişik
drive için paylaş butonu olsa iyi olurdu bazen iyi yazıları veya komik resimleri saklayıp telefondan arkadaşlarla gırgır yapıyoruz. yani olsa iyi olurdu.
beyinsizbeyin beyinsizbeyin
şu eksi verenleri bir gösterse de keşke bende nedenini sorabilsem.amk memleketimi yazdım diye eksi vermiş ibneler.böyle adaletin amk bende o zaman.
1 /