instela kampı 2020

sakil sakil
gelenekselleşecek instela kamplarının ilki. 2020 yazının başlarında veya sonlarında gerçekleşecek. peki neden başlığı 1 sene öncesinden açılıyor? çünkü günümüz çalışma hayatında insanların tatil süreleri kısıtlı olduğundan birçok kişi tatil planlarını bir önceki seneden yapmaya başlıyor. ayrıca kampımızın hazırlık aşaması biraz uzun sürecek.

peki nasıl olacak bu iş? ilk olarak yer seçilecek tabi. bunun için kamp konusunda tecrübeli yazarlardan fikirler alınacak, anketler yapılacak ve bir yer belirlenecek. kampa katılacaklar içerisinde ilk defa katılanlar, şehir hayatına aşırı alışkın olanlar olacağı için tuvaleti, duşu vs. olan kamp alanları tercih edilecek. bu alanlar için gerekli araştırma yapılacak, işletmelerle iletişime geçilecek. tabi deniz kenarı olması da önemli. deniz şart.

ne kadar sürecek? 5 ila 7 gün aralığı mantıklı görünüyor. 5 günden azı için insanların onca yol tepmesi mantıksız olur. 7 günden fazlası da ortamı bozabilir. ha isteyenler kalabalık dağıldıktan sonra tatili uzatabilir. orasını bilemeyiz.

hazırlık aşamaları nasıl olacak, süreç nasıl işleyecek? öncelikle paylaşımcı tarafımızı açacağız. herkes kamp için elinde bulunanları dökecek ortaya. kampa katılacak kişilerin elindeki toplam kamp malzemesi (çadırlar, tüpler vs.) listelenecek. daha sonra eksikler hesaplanacak ve bunların karşılanması için gerekli planlama yapılacak. burada "kardeşim ben kendi malzememi alıp giderim, gerisine karışmam." demek yok. elinde ne varsa sunacak herkes ortak kullanıma. 5 kişilik çadır getirip "benim çadırımda ben ve kankam kalacak sadece." demek de yok. dürüst ve paylaşımcı olacağız.

kurallar neler olacak? öncelikle sözlük yazarı olma şartı olacak. çünkü her yazar yanında 5 tane arkadaşını getirirse olay instela kampı olmaktan çıkar. illa beraber gelmek istiyorsanız onları da sözlük yazarı yapıverin. bu olayın tek istisnası da eşler ve çocuklar olacak elbette. evli yazarlara eşleri sözlük yazarı değil diye yalnız gelin diyemeyiz. çocuk da olur mu bilmem ama olursa şirin olabilir aslında. çocuğu olan toplaşıp gelsin.

neler yapılacak? klasik bir kampta neler yapılıyorsa onlar. ateş başında müzik, sucuk ekmek, bira, vs. vs. ama ortamın samimiyeti için sözlüğün kemik kadrosunun tamamının katılması şart. öyle bir katılım olacak ki birisi fotoğraf çektiğinde "ay bunu sözlüğe atarsan yüzümüzü kapat." demek aklına gelmeyecek kimsenin. çünkü sözlüğü açıp o fotoğrafı görecek kişilerin tamamı kampta olacak zaten.
8
müsait bir yerde lütfen müsait bir yerde lütfen
5 gün çok fazla hele de komple yabancı olduğumuz insanlar için zaten herkes her şeyini dökecek maddesine de takıldım, septik olmak kolay değil. evli ve çocuklu olan insanlara sunulan ayrıcalık da gözümü kanattı gene zaten hayatın her yerinde böyle iken bir de burada cık cık cık dedim. fikir güzel. herkese iyi eğlenceler.
ganjaman ganjaman
muhtemelen hiç gerçekleşmez böyle bir şey ama olursa eğer katılmaktan büyük keyif alırım. yaban hayat tecrübem var. mesleğimle de bağlantılı olduğundan doğada hangi bitki yenir, hangisi zehirlidir az çok bilirim. bitkiler kadar olmasa da mantar, böcek ve sürüngenlerden hangilerinin zehirli, hangilerinin yenilebilir olduğunu da bilebilirim.

yazarların çoğunluğunun istanbul'da yaşadığını düşünürsek, bu kamp iğneada longoz ormanlarında yapılabilir.
bir de peşin peşin uyarayım, yanında getirdiği cam, plastik, metal çöplerini ormana bırakmaya kalkan olursa yemin ediyorum en zehirli mantarı bulur ağzına tıkarım onun.
topalkırkayak topalkırkayak
nacizane tavsiyem öncesinde küçük sevimli zirveler düzenleyin gidecek ekiple. tatil dediğin zirveye benzemez herkesin huyu başkadır, zehir edersiniz birbirinize. eskilerden bir inciyle girime son vermek istiyorum:

(bkz: inanma seni sikecek)

buralar hep random gülme.
keshberfo keshberfo
buraya bir arkadaş sebebiyle üye oldum ama kamp olayını oldum olası çok sevmişimdir, 1 sene sonra olacak olması da güzel,1 senede burda 3-5 kişiyle daha tanışır mhabbet kurarım kesin...bir terslik olmazsa da ben, çadırım ve kamp malzemelerim orda oluruz...
kızıl kurt kızıl kurt
lokasyon antalya ve çevresi olacaksa seve seve katılacağım kamptır.

salda düşünülebilir. camping alanları herkesten kişi başı en az 70-100 lira alır onu söyleyeyim yalnız, tuvaleti ağaç diplerine, duş da tatlı suda. kimse bırak 7 günü 3 gün çadırda uyumak için bile 300 tl vermek istemeyecektir sözlükte, hele de böyle bir kriz ortamında. lokasyonu ben ayarlarım, çok insan popülasyonu olmayan, sessiz sakin güzel bir koy ya da tatlı su kaynağı yakınında çok yer var antalya'da. siz izinlerinizi, katılım listesini ve alet edevatlarınızı hazırlayın gerisi kolay.