instela vs ekşi sözlük

1 /
eski dandik site eski dandik site
instela'nın sözlük formatına sahip çıkıyor olması takdire şayan, bunu sağlarken yorum olayını aktif edelim de kimse mağdur olmasın demişler. bu yöntem ortaya bazı ama'lar da çıkarabilir, zamanla görmek lazım.

ekşi sözlük'te her şey aynı tas aynı hamam, hatta bazı şeyler daha kötüye gidiyor gibi. en büyük avantaj barındırdığı veri.

instela en kötü ihtimalle ekşi'yi titretir ve kendine getirir gibi duruyor.
bitch please bitch please
tabi ki şuan için yapılamayacak karşılaştırmadır.

ilerleyen vade de ssg bakar ki wondrous ispanya'da camp nou'da kombine almaya başladı, yazları ibiza'dan bu yana gelmez oldu, o da başlatabilir böylesi bir projeyi, işte o zaman karşılaştırmaya başlayabiliriz.
mechanism mechanism
ekşinin okur sayısı çok fazladır. instela'da ise okurların çok büyük bi kısmı yazardır. zaten tanım içerikli sözlük olmaktan çıktığından beri herkes forum gibi kullanıyor. bu da aslında bilgi arayandan ziyade fikir beyan edenlerin burda olmasına sebep oluyor.

yani aynı konudaki bi yorumu okumak istesem ve instela yazarı değilsem, instelayı tercih etmek için bir sebep göremiyorum. bilinirlik itüsözlük'ten az. isim de içerik hakkında bilgi vermiyor. reklam zaten yok.

bilinirlik için daha fazla yazar ya da troll almanın anlamı yok aslında. kalitenin yükselmesini sağlamak lazım. bunu yönetim sadece dolaylı yoldan sağlayabilir. tabi onların da bir bildiği vardır heralde bu şekilde bi yol izliyorlarsa ama benim mantığıma yatmıyor.
4
gazozsever gazozsever
ben bu iki sitenin versusunu yazarları ekseninden ele alacağım;

instela'nın yazarlarının bir kısmının tek sorunu vardır.kendilerini sürekli ekşi sözlük yazarları ile sitelerini de ekşi sözlük ile karşılaştırırlar.belli etmeseler de ''ekşi'' kompleksleri vardır.içten içe ekşi'ye öykünürler.

ekşi yazarları ise artık yozlaşmış,aşağılamayı seven,pek fazla bilgi üretmeyen,içi boş tipler olsalarda instela kompleksleri yoktur burayı kendileri ya da bir başkası ile karşılaştırmazlar.(en azından şimdilik.) açıkçası doğruyu söylemek gerekirse pek çoğu buraya bırakın öykünmeyi burayı sevmezler ve gıcıktırlar.

tanım: bir versus.
hedegec hedegec
anlamsız versus.
itü, ekşi'de onay bekleyenlerin alıştırma yaptığı bir platformdu genel olarak. o zamanlar ben de ekşide onay bekliyordum da geldim itü sözlüğe. ekşi'de sadece her yazdığınıza reaksiyon alıyor olmak bile yeter öne geçmesine. yine de işte itü daha samimi, aile gibi, üstelik vasat bir yazar itü'de 1 numara olabilir rekabet kısıtlı çünkü diye savunulabiliyordu. yani itü'nün karşılaştırmak için kullanılacak özellikleri vardı. hiç değilse sözlüktü. ama bugün olsa instela yerine uludağ falan tercihim olurdu onay beklerken. instela sözlük değil ki, başka bir şey. neyse artık onay beklemiyorum zaten bana ne.
1 /