instela yazarlarının merak ettikleri

1 /
modernköle modernköle
genel olarak her şeyi merak ediyorum ama girideki "okunma sayısı" nın nasıl işlediğini daha çok merak ediyorum. bir üst yazarın girisi 100 okuma alırken hemen alıntadaki yazarın girisinde 500 yazması nasıl oluyor çok merak ediyorum.
(cehaletime verin)
seanvictorydawn seanvictorydawn
instela 'nin seo 'sunu merak ediyorum. search engine optimization 'da ne kadar kayda deger ust siralarda aranilip bulunma yetisi var girilerimizin. mesela ; google'a finlandiya'dan girdim, turkçe olarak finli arama çubuguna "instela yazarlarinin merak ettikleri" yazdim, sonra istanbul'a geri dondum. çok masrafli oldu lan bu. finlandiya da yakin ustelik. noldu netice simdi kayinço, bi açikla bakiyim bana!
birfincancay birfincancay
bu "bebeklerin resmi instagram a koyulunca nazar değmesin diye tam alnının çatına sırıtan kalp koymaca" eyleminin yaş olarak üst sınırı nedir acaba?

yani üç günlükken sırıtan kalp koyayım... kırk günlükken parmağını çekip atayım... üç aylıkken sırtından çekip koyayım... hımmm sekiz ay oldu.. ağzının kenarı gözükse olur mu... bunun bir sınırı olmalı. nazar ne zaman bebelere instagram üzerinden saldırmaktan vazgeçiyor?

halamın kızının yavrusu 189 günlük oldu da. endişe içindeyiz. koyacak kalp, balon, nazar boncuğu, ayıcık, ayçiçeği ne varsa koyduk. alternatif kalmadı. babası götünden çekip koyacam ne de olsa erkek diyor. olmaz ama öyle. ayıp.
çünkü her şey biter çünkü her şey biter
inanılmaz mütevazı, fazlasıyla naif, kibar görünen, her daim sakin olan tipler var ya.
böyle insanlar zaten çok çok az. ama bu şahısların içine birkaç gün girmek isterdim.
bu optimizm, sevecenlik nereden geliyor, yani içtikleri su, okudukları kitap yedi milyar insandan ne kadar farklı da bu bir grup insan hayatının yüzde doksan dokuzunu mutlu mesut geçiriyor?

ama rolse de ayaklarını öperim vallahi. yaşam boyu bu denli büyük rol yapmanın ödülü cennetin en güzel yerine kurulmak olmalı.
2
galatadanuçtum galatadanuçtum
bir insanın matematikten zevk alması,

nakliyesi üretiminden daha pahalı olan ürünlerden, çiftçinin nasıl olupta para kazandığı,

boş ideolojiler için kendini yırtan insanın motivasyonu,

kendi halinde yüzen balık hayvanını evcil hayvan kategorisine sokan ilk insanın kim olduğu,

bir insanı sabahın köründe spor yapmaya iten yaşama azmi,

akpnin spor aletleri diye parklara yerleştirdiği garip korkunç aletleri kimin tasarladığı,

müzik sesi duyan insanın, garip, anlamsız ilkel hareketler yapmaya başlaması, bunu başka bir insanın görmesinden utanmaması,

liste böyle uzar gider.
flunk flunk
bir lisedeki iki öğretmenin önümüzdeki dönem nasıl bir iletişim halinde olacağı.
babam bir öğretmen, okul değişikliği yaptı ve tercih ettiği okul şu an eski sevgilimin öğretmenlik yaptığı okul. ben bu çocuktan uzak durmaya çalıştıkça burnumun dibine giriyor bir şekilde. daha bu sabah annesiyle kahve içtim bir ortamda açıklasam o kadar saçma ki.
üzerinden geçmiş 7 yıl. resmen ayrılsakta beraberiz dizisini yeniden çekiyor gibi hissediyorum kendimi.
1 /