internet için ehliyet zorunluluğu getirilmesi

mordor belediye başkanı mordor belediye başkanı
taha yücel isimli rtük üyesinin önerisi.

''nasıl trafiğe çıkarken bir ehliyet aranıyorsa, internete bağlanan insanlarda da en azından bir temel internete bağlanma yeterliliği ve ehliyeti aranmalı.'' demiş abimiz.

brazzers ve benzeri siteler için de kırmızı pasaport çıkaralım amk.

www.gazeteduvar.com.tr
a good day to die a good day to die
asıl problem söyleyende değil söyletende. herşeyi kontrol edelim. herşeyi kontrol etmeliyim demeye çalışırsanız günün sonunda hiç birşeyi kontrol edemediğiniz sonucuna varırsınız.

rtük'ün internete karışma hadisesine hiç girmiyorum. birileri çıkıp, devlet bizi niye bu konu hakkında bilgilendirmedi diye soracakmış. vay anasını sayın seyirciler... * bu halk, bugüne kadar neyi sordu ki bunu soracak?

aile profili "default" olarak gelsinmiş. zaten zararlı/zararsız herşey engelli. illa eğitim vereceksen yine ver. ana/baba isterse aile profilini seçer.

ehliyet konusu baştan sona saçma. trafikte ehliyetli o kadar kişi var. kaç tanesi düzgün kullanıyor? demek ki neymiş? ehliyet kesin çözüm değilmiş. saçma sapan işler bunlar hep.

bir de kuşlu leylekli bir söz vardı ama çıkaramadım şu an...
kasirga41 kasirga41
bunda da sınıflar koyunsun. e sınıfı ehliyetle b sınıfı kullanabilinsin. ama a sınıfı kullanilamasin.
mesela sosyal medya kullanan insanlar youtube onedio gibi kanalları kullansin. porno ehliyeti olanlar sözlük kullanamasin. *
ithinkthereforeiam ithinkthereforeiam
ehliyeti falan bilmem de, bilgisayar ve internet ile yeni tanışanlara/tanışacak olanlara kısa bir eğitim verilmesinin fayda sağlayabileceğini düşünüyorum... interneti çok yersiz ve çok fütursuz biçimde kullanan ve yaptıkları ile hem kendi, hem de başkalarının canını çok yakabileceğini bilmeyen çok insan var...

eşini facebook üzerinden, kendi eşi ile aldatmaya çalışırken yakalananlar falan var... ikisi için de çıkmaz sokak resmen...

pavyona gittiğini, bilmeden sosyal medyada paylaşan var...

telefon ve internet dolandırıcılıklarını saymıyorum bile...

ehliyetten ziyade bilinçlendirme politikası izlenmeli diye düşünüyorum ben...