intihar girişiminde canlı yayın yarışı

revoluce revoluce
bursa'da işsizlik nedeniyle bunalıma giren bir insan evladı var. 13 mart tarihinde gerçekleşen iş görüşmesi olumsuz sonuçlanınca intihar girişiminde bulunuyor. ikna ediliyor. ertesi gün yine bir üst geçide çıkarak yaşamak istemediğini söylüyor, itfaiye ekipleri geçidin altına hava yastığı açarak önlem almaya, polis kendisini ikna etmeye çalışıyor.

bu esnada vatandaşın durumu da şu;
insan bu ya! ölmek istiyor. noluyo bize? ne zaman bu kadar arsız olduk? bir yaratık facebook'ta yaptığı canlı yayında, "durun oğlum atlıycak şimdi" diyip sırıtıyor.
bulamadım o videoyu. dehşet görüntüler gerçekten. o içine ettiğimin telefonları getirdi insanlığın sonunu. kırıntı kalmamış kimsede. gerçekten pes!

ilgili haber;

Bursa’da intihar girişiminde canlı yayın yarışı!
yürüyen adam yürüyen adam
insanlığın gerçek yüzünü görmek istemeyip insanlığa yakışmayan hareketler deriz ya genelde işte gerçek insanlık odur aslında. bizi biz yapan bütüncül ne varsa biziz işte. tecavüz de insanda yardım da insanda bencillik de insanda erdem de insanda. iyisiyle kötüsüyle buyuz işte. çok anlam yüklememek lazım aslında. bazılarımız aydınlanma yaşamış ve iyi insan olmayı seçmiş ama dünya nüfusunun az sayıda insanı yapıyor bunu. hepimiz hastalıklı yaratıklarız.

bir de biz öyle bir milletiz ki diye başlayan cümleler vardır ki hepten yanlış bulurum. bir takım konularda biz gelişmişizdir bir takım konularda farklı toplumlar fakat hala kendini üstün gören devletçi milliyetçi bir toplumun içindeysek ki bu dünya geneli için geçerli bir durum kusura bakmayın da bir bok değiliz. hala savaş var dünya üzerinde çok saçma değil mi? silahlanma yarışına dünyanın bir yılda döktüğü para milyarlarca dolar.

e çocuklar aç evsizler var hayvanlar iklim değişikliği..? hayır! önemli olan doymak bilmeyen ruhu beslemek. bu mu şimdi insanlık? evet bu! maalesef ki bu. o sebepten bu abinin sorununu anlamaz bu insanlar. onlar başkalarının acısından kendilerine eğlence çıkaracak kadar bencildir çünkü. ben de insanım bu insanlardan çok farklıyım ve bunu söylemek hoşuma gitmiyor ama söylemek zorundayım insanız işte. dünya üzerine gelmiş salgın bir hastalık. mahvetmek tüketmek ve doymak bilmemek üzerine kurulu sistemimiz. o sebepten normal şeyler bunlar.
günah keçisi günah keçisi
insanlar sosyal medya ile kafayı sıyırdı bu da onun göstergesi işte.bir insan her haltı sosyal medyada paylaşır mı ya?!yemeğe gitmiş tabağı çekiyor, hasta oluyor serumlu foto, hasta ziyaretine gidyor selfie, arabayla bir yere gidiyor müzikli hikaye, araba kullanırken konuşarak hikaye çekiyor falan ölen kişinin sosyal medya hesabına yazıyor (vatan şaşmazın insta hesabı mesela buna örnek)bir sürü saçma sapan akla mantığa sığmayan hareket iyice mala bağladı herkes herşeyi paylaşma gösterme hırsı var herkeste giderek aptalca bir nesle dönüşüyoruz.
myrica myrica
telefonlarla alakası olmayan şey.
telefonlar sadece araçtır, sonuç değil.
insanlık her zaman böyleydi. sosyal medyayla daha kolay öğrenmiş olduk bunu.
lora blood lora blood
insan denen canlı basit bir organizma. iq seviyesi yüksek diğerlerini konudan ayrıştırdığınızda, yaşanan olayın izahati çok açık.
beyni o anları kaydedemeyecek seviyedeki insanların eline ondan daha akıllı bir alet verirseniz eğer bunu yapar. sırf biraz daha ucuz diye, düşük bellek depolamalı bilgisayar alırken "sadece ödev yapacağım ya, belgeleri de harici belleğe depolarım nolcak" dediğiniz hiç olmadı mı?
hehh işte bu insanlar o düşük belleğe sahip olan bilgisayarlar gibiler. depolama alanları sınırlı, kapasiteleri o kadar. o yüzden bu kadar abartmamak gerektiğini düşünüyorum. ayrıca orada video yayını yapmasalar ne yapacaklar ki? ne işe yarayacak ki o organizmalar sorarım size? beklentinizi karşılayacak bir potansiyele sahip olsalardı zaten, adamın iş bulamama sebeplerinin en başında kendi yaptıkları hatalı siyasi tercihlerini sorgularlardı zaten...

he bir de, her şey akıllanınca insanlar aptallaşıyor!