irma kasırgası

1 /
mor sümbül soğanı mor sümbül soğanı
"beşinci kategorideki tehlikeli irma kasırgası'nın felakete yol açabileceği uyarısını yapıyor. irma'nın abd'nin florida eyaletine pazar günü ulaşması bekleniyor."

atlas okyanusu'nda bugüne kadar kaydedilen kasırgalar arasında en güçlüsü olduğu iddia ediliyor.

www.google.com.tr
confessions confessions
hep düşünürüm, abd bu tip kasırgalar için neden kadın ismi veriyor diye...
eğer bu kasırgayı fark eden ve kadın olduğu için kendi ismini veren ya da kadın ismi seçen bir bağyan ise sadist olmalı,
evde kalmış kız kurusu dul olmalı,
ya da regl döneminde olup,
miyomları saatli bomba gibi her an yaşatacağı sancı çektiği demir eksikliği kansızlık tuvaleti su yolu yapması, bunun stresi ile yaşıyor olmalı.
aldatılmış kadın,
yıllardır sevişmemiş vs vs bir kadın olmalı.
kısacası; klinik vakadır.

yok erkekse, kesinlikle yeni boşanmış ya da yıllarca nafaka ödeyen biridir.
2
radiance radiance
başından beri mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum bunu. karayipleri tam anlamıyla paramparça etti. şu sıralar küba ve takiben bahamalar'ı parçalamakla meşgul. 24 saat içerisinde ise florida'ya yaklaşmış olacak iyice. verilen alarm neticesinde florida ciddi oranda boşaltılmış olsa da özellikle key west başta olmak üzere miami - tampa ekseninde ciddi ölüm bekliyorum keza daha bugün cnn'de yea biz evin önüne kum çuvalı koyduk bi bok olmaz diyen dingiller vardı. valilik fırtınanın gelişinden itibaren 72 saat boyunca şiddetli fırtına nedeniyle hiçbir kurtarma çalışmasının yapılamayacağını ve hatta mal tekrar kazanılır ama can kazanılmaz diye açık açık söylemesine karşın. aman neyse elin amarıgası ne diyeyim.

tek bir noktada ciddi ciddi takdir ettim, beyaz sarayından valiliğine kadar tüm devlet birimleri "we are fucked" biçiminde net bir şekilde açıklama yaptı. hiç öyle "gralı gelsin hazırız" gibi racon kesmediler. bizde olsa raconun biri bin para olurdu "belediye süper hazır" falan diye haber kasarlardı.
cedrıc8 cedrıc8
irma kasırgası beklenen zamandan önce geldi. bu kasırgalar farklı farklı şehirlerde tekrar tekrar yaşanacak. daha yeni başlıyor dengesiz mevsimler!
radiance radiance
kasırga önündeki (normalde vızır vızır olan) hava sahası tamamen boşaltılmış durumda. gücü gün içerisinde cat5'e güncellense de karaya tekrar yaklaştıkça cat4 seviyesine indi az önce. kasırganın güncellenmiş rotası kasırga merkezinin miami'den batıya kaydığını gösteriyor.
key west - tampa eksenini hatta daha kuzeye kadar dümdüz edecek gibi şu an için.

hope is gone hope is gone
uzay istasyonundan çeşitli videoları mevcut olan kasırga. çok korkunç geliyor yani düşünün ki abd her anlamda güçlü bir ülke fakat doğayla savaşabilmenin böylesine bir yolu cidden yok. birçok ada, adacıklar yok olmuş durumda. bunların haritadan silinme olasılığı dahi çok üzücü.

uzay istasyonundan kasırganın etkisi;

erdinant erdinant
küba'nın kuzeyini geçip florida'ya yaklaşmakta olan kasırga.florida valisi 5 milyona yakın insanın tehlikeli bölgede olduğunu ve evlerini terk etmesini istedi.türkiye saatiyle bugün gece 3-4 gibi abd'ye ulaşması bekleniyor.rakamlara göre 10 milyona yakın insan florida'yı terketmiş.
damdan akan damdan akan
birçok insan evlerinin kapısını penceresini dışardan adeta demir bir örtüyle kaplamış durumda. kendilerince mantıklı önlemler almaya çalışanlar var; ancak yeterli olup olmayacağını ve tüm sonuçları sanirim 1-1,5 güne kadar görebileceğiz.
a good day to die a good day to die
amerikalılar ölsün gebersin oh iyi olsun diyen tiplerin hakkında konuştuğu doğal afet.

edit: anlamadım ben şimdi. abdyi kasırga vurdu diye memnun musunuz şimdi? eksilemelerden o anlamı çıkarttım.
radiance radiance
akşam 8 - sabah 7 arası miami beach'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi. lan çok acayip ha bildiğin birkaç güne yayılmış kıyamet filmi izliyoruz. irmageddon muhabbetleri tabii ki başladı.
radiance radiance
aşağıdaki youtube bağlantısı üzerinden key west'e konuşlanmış 6 farklı kameradan kasırganın gelişini izlemek mümkün. en net görüntü için mallory square 2 kamerasını öneririm. kamera değiştirmek için mouse ile üstüne geldiğinizde aşağıda çıkan <-> butonuna tıklayabilirsiniz.

9
confessions confessions
allah yardım etsin diyorum orada ki insanlara.
empati bile yapılamayacak durum. bizde 70-80 km sürat ile esen bir fırtına boğaz köprüsünün kablolarından birini koğarmıştı, hatırladınız mı?
irma kasırgası yanında bu 80-100-150 km süratler hafif meltem esintisi sayılır ki yağış miktarı okyanus dalgası da düşünülürse orada eve yüz tonluk tankerden bir anda boşalan su biz de bir çay bardağı boşalan su oranı.
hani avrasya tünelini metroyu su basmıştı ya bu yağmur dolu bile irma yanında mevsimsel sonbahar yağışı kalır.
karşılaştırma bile yapılamayacak durum.
gerçekten orada ki insanlara allah yardım etsin.
1 /