isam

1 /
mümtaz mümtaz
türkiye'nin en iyi ve en rahat çalışılan kütüphanelerinden birine sahip merkez. osmanlıca dergi ve kitap sayısı görece az olmakla birlikte, sosyal bilimler alanında türkiye'de yayımlanan kitapların önemli bir bölümü bu kütüphanede okuyucuların istifadesine sunulmuştur. tarih, edebiyat ve islami bilimlere ait koleksiyonlar görülmeye değerdir. bu kütüphanenin gönülleri fetheden en güzel yanı, okuyucu ile kitabı aracı olmaksızın buluşturmasıdır. okuyucu burada kitap istemez, istediği kitabın gelmesi için saatlerce beklemek zorunda kalmaz. bilgisayardan katalog numarasını bulur ve gidip kendisi alır, yararlanır, istediği kadar fotokopi çektirebilir. güzelim bahçesi, diğer kütüphanelerde zinhar bulunmayan güler yüzlü çalışanları, her zaman hazır ve nazır çay ocağı ve güzel yemekler çıkaran yemekhanesi ile tek kelimeyle türkiye'nin en modern kütüphanelerinden biridir. aynı zamanda islam ansiklopedisi'ne madde yazan değerli ve büyük hocalar da bu binalar bütününün içinde çalıştığı için, kendileriyle karşılaşmak, yemekte selamlaşmak ve dahi bazı konularda kendilerinden fikir sormak mümkündür.
tatanka iyotake tatanka iyotake
yemek sırasını hiyerarşize etmiş güzel kütüphane. zira isam personeli ve "diğerleri" farklı saatlerde yemek yemek zorundadır. hayır ne gerek var bu kadar kasılmaya, hepimiz araştırıyoruz işte. bir de yemek kalmıyor azizim..
rind rind
batı tasarımında ayrı nevi sahsına munhasır edasıyla, mekanın vecd derecesine çıkmanızı sağlayan ilim yuvası..
z3yn3p z3yn3p
ilahiyat konusunda tez yazan hemen hemen herkesin gittiği kütüphandedir. herkes aynı kütüphaneden faydalandığı için özellikle yazma eserlerde verilen dipnotlar ve varak numaraları sadece bu kütüphanedekilerle tutar.
elifdedimbededim elifdedimbededim
isam, diyanete bağlı islam araştırmaları kütüphanesi ve islam burjuvasının ya da entellektüellerinin (ifadeyi pek beğenmedim ama olsun...)kare as mekanı...haksızlık etmeyeyim içlerinde gerçekten akademisyen olmak için çabalayan, ideallerinde samimi tipler de vardır..
ancak ne yazık ki geneli o sırça köşkte oturup laptopun karşısında kendilerini dünyayı kurtaran adam-kadın sanar, her şey hakkında bilgi sahibi geçinir özellikle kızları en şık halleriyle arz-ı endam eder, yeni aşklar başlar...geri kalan zamanda da çok mühim tezlerin araştırması yapılır, geleceğin güzide akademisyenleri yetişir...
leeyleek leeyleek
türkiye de kütüphane nasıl olur nasıl okuyucuya hitap edilir kaynaklar nasıl kullanılırın en muhteşem örneği isam.
gerek çalışanları gerekse yöneticileri özenle seçilmiş, araştırma yapmak için binlerce kaynağa rahatlıkla ulaşılacağı tek yerdir. ayrıca şeriyye sicilleri bakımından da kullanım kolaylığı sağlanıyor.
çaylar ise bedava ee muhabbettde illaki
nim sofyan nim sofyan
diyanet vakfının açtığı 29 mayıs üniversitesine de ev sahipliği yapacak kurum. üniversite öğrencilerinin kütüphaneden yararlanabileceği düşünülürse, öğrencilerin epey şanslı olduğu kanısındayım. hem lisans okuyacaksın, hem de gelin gibi kütüphaneye gideceksin? yemede yanında yat

he öğrenciler o güzelim kütüphaneye tenezzül ederler mi o ayrı tabi.
noscho noscho
brezilyalı deli adam amon tobin'in 2011 çıkışlı yeni stüdyo albümü. tracklist:


1 journeyman
2 piece of paper
3 goto 10
4 surge
5 lost amp found
6 wooden toy
7 mass amp spring
8 calculate
9 kitty cat
10 bedtime stories
11 night swim
12 dropped from the sky

isam için tek kelimeyle "deneysel" diyebilirim, ki kariyeri drum n bass, triphop ve sampling üzerine deneylerle dolu bir adam için bu sıfat isam'in ne kadar değişik bir albüm olduğu hakkında fikir verebilir. artık amon tobin melodilerle ya da ritmlerle çok fazla uğraşmıyor, çok daha soyut, anlamsız sesler ve aşırı aksak ritmlerle bir bütün yakalamaya çalışıyor. bunun başlangıcını bir önceki albümü foley room'da biraz görmüştük, isam'de bu trend artarak devam ediyor.

genel olarak başarılı bir albüm, ama bu tarzda yapacağı en iyi albüm mü, bence değil. tobin'in müziği bir evrim halinde ve biz henüz bu evrimin en başarılı sonucunu görmedik bana göre.

albümün görselleriyle alakalı ufak bir video:

amon tobin'in yorumlarıyla albümün tamamı:
1 /