islam

44 /
kurbanım aman kurbanım aman
türkiye'de insanların yüzleşemediği, yüzleşmekten korktuğu din. bu sebeple islam dinine mensup insanlara cevabını veremeyeceği sorular sorduğunuzda saldırganlaşır. çünkü islam onlar için bir saplantı haline gelmiş, yıllardır inandıkları dini sorgulamak zahmet olacaktır.

bu olay gerçekten her müslümanda varolan bir durum. görece ilerici olan insanda böyledir, cemaat mensubu "allah'a inanmayanın katli vaciptir" diyen insanda. ikisi dinin ortaya çıkış sebebinde olan insanın kendinden üstün bir varlığı arayışı amacıyla, onlardan üstün bir varlığa inanmanın huzur verdiğini düşünerek inanıyorlar.

örnek vermek gerekirse...

üniversiteden iki arkadaşım vardı. biri maddi durumu iyi olan ve kendisine baskı kurmayan bir aileye mensuptu. ailesinin kıramadığı, bunu çocuklarına da yansıttıkları tek tabu islamdı. bir diğer arkadaşım ise muhafazakar ve yoksul bir aileye mensuptu. çocuklarını kuran kursundan yatılı cemaat yurduna bile vermişlerdi. çocuk lise yıllarında bunalmıştı fakat yine de böyle bir eğilimi vardı.

birinci arkadaşım sürekli okur fakat kavramakta zorluk çekme sıkıntısı yaşardı. onunla tartışırken gerçek olanı değil, anladığını kanıt olarak sunardı. bir defasında materyalizmi tartışırken "allah var, maddeyi o yaratmıştır" dedi. ben tam tersini söyleyip, materyalizmi açıklayınca o da sinirlendi ve çırpınmaya başladı. iş "inanmıyorsan saygı duy" cümlesine kadar gelmişti ama ben aşağılamak gibi veya küçük düşürücü bir cümle kurmamıştım. bu raddeden sonra iletişimimiz son buldu.

ikinci arkadaşım ise bir cemaate katıldı ve yoksulluktan yurtlarında kalmaya başladı. bana sürekli "müslüman ol,yanarsın" gibi vaaz vermeyi eksik etmiykrdu. yurtta kalıp, onlara kendini borçlu hissedince ise beni tehdit etti.

yani özet geçmek gerekirse, islam bu topraklarda yüzyıllardır var. yoksullara şükredilmesi, orta halli ve zenginler için ise huzur, mutluluk ermesi için saplantılı bir şekilde varolmaya devam edecek. hatta bu saplantı öyle bir saplantı ki, suruç ve ankara'da bomba patladığı sırada suriye'yi kıble belleyen, fransa'da yapılan saldırıda ise g. antep'te ışid bayraklarıyla konvoy yaptıracak kadar büyük bir saplantı.

bu tabunun er geç yıkılması, islam diniyle insanların yüzleşmesi gerekiyor...
yürüyen adam yürüyen adam
kökten rahatsız bir din. istediğiniz kadar uzak kalmaya çalışın olmuyor. müslüman olan herkesten kaçıyorum ama ezan yine gelip buluyor. yani rahatsız etmek üzerine kurulmuş bir inanç sistemi.
spacetusubozulanadamındramı spacetusubozulanadamındramıarabın dini diye boşa demiyoruz. ülkeyi soktuğu vaziyette son durum.
dumrul dumrul
arap dinidir.müf'it yüksel türkiye'ye araplaştıracağız twitinden sonra aşırı derecede mağdur olmuş. yalnız ilginç olan nokta arapçı müf'it'in türkiye'yi araplaştırma arzusu ve hemen mağdur oluvermesi değil. türkçülük ve kemalizm adına kendisine tepki gösterenlerin hatırı sayılır bir kısmının da bize karşı arap dinini korumak için sürekli kendini paralaması.

kuran'da "biz anlayasın diye onu arapça gönderdik" diyor. bana mı diyor? din kimin diniyse ona diyor. sen anlayasın diye mi arapçaymış? dinini kendi dilinde yaşayamıyorsun ama arabın dini denince itiraz ediyorsun. arap olmak ayıp değil, arapçılık da suç değil. yeter ki mevzuları açık açık konuşabilelim.
acarabi acarabi
1400 yıldır kendine inananlara kendini anlatamadığı için, inananların uğrunda tek yaratıcı dedikleri allah ın yarattıklarını düşünmeden katli vaciptir diyerek katlettikleri ama nedense bunu bile kendisine dayandırdıkları din.
acarabi acarabi
1400 yıldır kendine inananlara kendini anlatamadığı ve dahası kendine inananların da kendisini anlamamakta ve öğrenmek istememekte ısrar ettikleri din.
yürüyen adam yürüyen adam
gerçeğinin ne olduğu hakkında kimsenin fikri yok. sadece ne olduğunu anlayana kadar herkes kendine göre yontmuş ve pislik içinde boğulan bir sistem.

haber islamiyeti ülkemizden yoğun şekilde yaşayan ırak'tan. içerikteki iğrenç herifler de din adamı. bakınca aynı şeyler burada da var değişen bir şey yok. o zaman gerçek islam bu!
ek: alın işte bu da bizim sarıklı.


44 /