islam dünyasının yüzde 55 i okuma yazma bilmiyor

spacetusubozulanadamındramı spacetusubozulanadamındramı
(bkz: adamın gol diyor)

oha-çüşş-yok artık diye karşılamak istediğim durum. eğer bu tablo gerçekse ve rte her zamanki gibi "kandırılmamışsa", biz dinsizlere iyi malzeme çıkar buradan(!)

ekleme. islama, 1500 yıl sonra bile "milyarlarca" insanın bağlı olmasından gururlanan ibişlere, bu durumun, hidayetten değil eşeklikten geldiğini söyleyebiliriz vaziyet buysa.
sychtianarch sychtianarch
latin alfabesine geçilince o da aşılır. elbette iş okumakla bitmiyor. eşeklik baki kalır diyorlar. bir yerden sonra okumuş olmaa yetmiyor. görgü, ayar bilmek, nezaket gibi şeyler için para yada okumuş olmak gerekmiyor. bizde ederi bu kadar ise arap dünyasının yiyeceği bin fırın ekmek var.

o hıyarlar da kompleks yapmasınlar, bugünkü hali ile elibece ve latin alfabesinin orijini fenike yazısıdır. harflerini öğrenmesi de yazması da zor.

ara not : ha bir de "oku … oku" ayetini i sürekli başımıza kakıyorlar. onu aslı yani ikra kelimesi "oku" değil "çağır". fimin adı da o yüzden çağrı. muhammet sonradan (40 yaşında) sular seller gibi okumayı söktü veya sökmedi, bilemeyiz. hem kendisi mekke'nin en nüfuzlu ailelerinden geliyor. daha önceden okuma bilmemesi biraz garip. artık orası paranormal, parapsikolojinin ilgi alanına giriyor.


neyse dallandırıp budaklandırmadan devam edeyim, türkiye önceden bu cahiller için model ülkeydi. kötünün iyisi diyelim, geçen gün bae'nin emiri türkiye'nin radikal islama doğru kaydığını beyan etmiş. nereden nereye. ahkam kesmeden önce kendine bakacaksın. her şeyden önce söylediklerin icraatlarınla çelişmeyecek.


ek not : mhmmd okur yazar olmadığı gibi sonradan okumayı sökmüş olması kesin değildir. vahiy ile gelen ayetleri katiplerine aktarıyordu. bu arada katiplerin akıbetini bilmiyoruz.
kızıl kurt kızıl kurt
genç beyinleri mezuniyetten sonra asgari ücrete mahkum edersen, temel ihtiyaçlara %50 - %60 bandında vergiyi eklersen, en pahalı benzini/mazotu satıp, 20 k $ arabayı kendi ülkende bu genç beyinlere 60 k $dan satarsan, genç beyinler de hak ettikleri yaşama sahip olmak için imkanı da varsa siktir olur gider.

bu iş hep geçmişten beri böyle olmuştur. insanca yaşamak her insanın hakkıdır, vatandaşlar devlet için değil, devlet vatandaşlar için vardır.