iso

1 /
van den budenmayer van den budenmayer
fotoğrafçılıkta filmlerin ışığa karşı duyarlılıklarını belirleyen standart ölçü sistemi... değer büyüdükçe filmin ışığa karşı duyarlılığı da artar...
blackpearl blackpearl
1947 yılında kurulan ve yaptığı standardizasyon çalışmaları sonucu sanayiye, ticarete ve tüketicilere katkılar sağlayan iso (international organization for standardization) uluslararası standard organizasyonudur.
techen techen
1947 yılında kurulan ve bugün 138 ülkeden ulusal standart oluşturmakla görevli (tse gibi) kurumların üye olduğu uluslar arası standartizasyon merkezidir. yarattığı kalite standartları ile dünyada ve türkiye’ de en çok kabul gören kuruluştur. bunların içinden en önemlilerinden olan olan iso 9000 standartları bir kalite güvence sistemi oluşturmak veya mevcut bir kalite sistemini değiştirmek için kullanılan standartlardır.
venom venom
genelde torrentten* indirilen filmlerin biçimidir.
aslında bir film türünden ziyade, bilgisayara kaydedilmiş cd dosyasıdır*
bunlar vlc playerda çalışırlar fakat, bs player, media player tarafından dışlanırlar.

bunun için ise en kolay ve ucuz çözüm deamonn tools, clone cd, nero image drive cinsi sanal cd programlarından birini yüklemektir. (deamonn tools'ta kesin sonuç aldık, ve tanıdığı dosya türü diğerlerine göre daha fazla, daha kullanışlı, üstelik 2 mb civarı bişey, daha ne duruyorsunuz)

program yüklendikten sonra, haliyle bilgisayar kapatılıp açılır (hepsinde gerekmiyor), ardından program açılır, "iso" dosyası sanal cd-rom'a yerleştirilir, içindeki film dosyası (isohunttan indirince galiba vcd olarak geliyor, açıklamalarında yazar) eğer vcd ise "mpegav" adlı dizin altında bulunup harddiskin kıyak bir köşesine kopyalanır.

akabinde ise "iso" dosyası silinir, film dosyası özgür.

not: lütfen silmeden önce, kopyaladığınız dosyanın sonuç verdiğinden emin olun, herşey güme gitmesin.
ninkasi ninkasi
fotoraf makinelerinde karanlıkta çekim yapmayı kolaylaştıran hede. ancak resimler hafif telefondan çekilmiş gibi durur, ama olsun.
1 /