israil in mescid i aksa yı sinagog yapması

gulhane parkindaki ceviz agaci gulhane parkindaki ceviz agaci
gerçekleşmeyecek olandır. kesin bilgi.

öncelikle dünyadaki müslümanlar sadece islamcı türklerden oluşmuyor. yüz milyonlarcası daha var ve bu insanları daha da öfkelendirmeye gerek yok. daha ne kadar nefret edeceklerse artık...

şu anda başta körfezin gelişmiş ülkeleri olmak üzere müslüman arap dünyasıyla bir yumuşama ve flörtleşme süreci işliyor. bu süreci kimse baltalamak istemez.

aksa'nın dönüştürülmesi, yüzlerce hatta binlerce israel yurttaşının hayatını kaybetmesine ve gereksiz maddi külfete neden olacaktır. sonuçta arapların eli armut toplamıyor.

yeterince ibadethane var. yeterli hatta gereğinden fazla gerici-yobaz da var.

bir gün kitlesel bir şekilde delileşilirse ve aksa üzerinden birilerine mesaj verilmek istenirse, sinagoga ya da başka bir şeye dönüştürülmez. kuvvetli patlayıcılarla havaya uçurulur. neticede her yiğidin yoğurt yiyişi farklı oluyor.

herkes islamcılar gibi salak ve geri zekalı değil. ayrıca ayasofya çift yumurta ikizi islam ile hristiyanlık arasında bir mesele.
6
prestij prestij
ayasofyanın müze kalmasının daha doğru olduğunu söyleyenleri anlıyorum. gerekçeleri var ve haklı da olabilirler.

ancak camiye çevrilen sembol bir ibadethane için insanlara olmadık hakaretler etmek ve bunun gibi temenniler tam anlamıyla orrrospu çocukluğudur. amına koduğumun çapsız, kimlik bunalımı yaşayan basiretsiz döl israfları.

mescidi aksa müslümanların ilk kıblesi ve miraç başta olmak üzere pek çok sebepten dolayı kutsal bir yer. sultanahmet ya da selimiye düşman eline geçse ve kilise yapılsa üzülürüz. ayasofyanın bundan çok da bir farkı yok. mescidi aksa ise bambaşka bir konu. sapla samanı karıştıran fındık beyninizi sikeyim kendi milletine düşman şerefsiz orospu çocukları.
cocochanel cocochanel
bu kadar özgürlük çağrısı yapan güruhun neden bu konuları bu kadar abarttığını anlamıyorum. niye bu kadar zorunuza gidiyor? tanım, bir ihtimaldir.
1
soğanınağlatamadığıadam soğanınağlatamadığıadam
öncelikle o bölgenin kendi toprakları olduğunu kabul ettirsinler. ardından bütün semavi dinler için kutsal sayılan bir yapıyı sinagog yapacakları söylesinler.

çekirdeğini alır izlerim, zerre umrumda da olmaz ne olacağı.

ayasofya konusu ise, iç siyaset malzemesi yapıldığı için canımı sıkmakta. fakat türkiye cumhuriyeti devleti aldığı kararları, hiç kimsenin emri ile yerine getirecek bir ulke millet değildir. son zamanlarda abd ve yunanistandan gelen küstah açıklamalar karşısında uluslararası ilişkiler açısından cevap niteliğinde bir hamle oldu.

zor ama destekliyorum.

+ bu top taca gitmez , erken seçim yakındır.ayrıca mescid i aksa cami kalsın diye, gece yatmadan evvel düşünen, hatta uzulen aveller var mı harbi harbi ?
gulhane parkindaki ceviz agaci gulhane parkindaki ceviz agaci
ulusal marşının arap dabke yorumunu popülerleştirmiş,bunu kamusal olarak tartışıp aşmış, islam toplumlarıyla düşmanca değil karşılıklı çıkarlara dayalı dostane ilişkiler kurmak isteyen, orta doğulu olmayı sorun olarak görmeyen, bu coğrafyanın geliştirilebilir ve değiştirilebilir olduğuna inanan, coğrafya insanlarının avrupalılar kadar olmasa da şu anki durumundan daha iyi yaşamasını isteyen bir ülke, aksa'yı dönüştürmez.
maça tangasını vuran adam maça tangasını vuran adam
teknik olarak mümkündür.
kudüs'ü başkent ilan ettiler. amerika da kabul etti.
önce müze biraz unutulunca da sinagog yapıverirler. sen de açıklama yaparsın.
"benim değil mi" dese ne diyeceksin?

kudüs'ün sinagog yapılmasına araplar bir şey diyemezler.
arapların müslüman olarak görülmesini mantıklı bulmuyorum.
onlar islamiyeti satmaktan başka bir şey yapmıyorlar. ya da işlerine gelen şekilde değiştirip işlerine geldikleri şekilde kullanıyolar.

yemen'de müslümanları katleden de yine müslüman araplar.
müslümanım diyen terörist işid bile gidip müslüman öldürüyor.
suriye'de parti vereceklerine gitselerdi ya lafta düşman belledikleri israil'e.

demek ki neymiş, "araplar buna izin vermez" demek pek mantıklı değilmiş.
biraz para verirsin gerisini oturur izlersin.