istanbul a atanacak kayyımın ilk icraatı

harici gazelhan harici gazelhan
selefi ekrem imamoğlu'nun mamasını kestiği islam sömürgeni bir takım hısım akraba vakıflarının halkın parasını cokur cokur emcüklemesi için, yardım adı altında peşkeşi başlatak olmalıdır.
driving einstein driving einstein
akp'ye mevlüt okutacaktır. geldiği an akp'nin türkiye'den teorik olarak silinecektir. iç savaşı başlatıp bitiremeden giden parti olacaktır ve 20 yıl önce bugünleri kahrolup anlatarak anarız. tayyip o kadar gerizekalı değil ama soylu denen bakan yetkiyi alırsa yapar.
valiz süren alkollü adam valiz süren alkollü adam
farkında olmadan beni sevindirmek olacaktır. öyle ki imamoğlu hakkını alamadığında seçim tekrar edildiğinde akp'yi ters domaltıp düz sikmişti. ola ki kayyum atanırsa akp duvarlardan duvarlara vurularak sikilecektir. akp'nin sikilmesi için imamoğlu'nun makamının feda edilmesi zerre sikimde değil. ama tabii ki bu sikiş için akp'nin maçası yetmeyecektir.

tabii bir de kayyım değil kayyum amın feryadı.
2
heboslukyokyani heboslukyokyani
hadi biraz cakralarimizi açalım. komplo teorisi kasalim..
damat vs bi bakan.
eğer cb isterse kayyum atanır, peki bu kayyum sonrasi olası oluşacak gösteriler en çok kime zarar verir? cb'ye.. sonra kime? bi bakana. peki o bakana verilen zarar en cok kime yarar sağlar daha açık ifadeyle en cok hangi bakan mesai harcar ya da gözden düşer???
peki cb ilk kaybeden..o yüzden yapilamaz denebilir.. istanbul'un kaybedilmesi cbnin imajina da destekçileri olan cemaatlerede de bazi türgev gibi derneklere de maddi manevi zarar veriyor mu?evet.. peki cb bu zararı ne kadar tolere ediyor ya da daha edebilir?? işte bu son soruya verilen yanıta göre kayyum şekillenecek.. yani bence rafa kalkmadı, nabız yoklandi ya da bakana bilerek cb tarafından manipülatif bilgi bile verilmiş olabilir..
üstelik kayyum atanıp tepkilerde bastirilabilirse yani bu sınavdan da gecilirse aynı geziden sonra olduğu gibi daha karizmatik bi lider belli kesimlerce kabul görebilir.. işin bu tarafinida atlamamak lazım..
---komplo teorisinin sonu--