jaguar xj

jimi jimi
gördüğüm en iyi iç dizayna sahip olan muhteşem araba. s class'tan daha yakışıklı ve dinamik bir arabadır kendileri
ethnica ethnica
harika bir koltuk ısıtması var. 0-200 gayet başarılı. uydu radyoda kayıt edilen şarkı isimlerini radyo kapalı iken bile eğer uydu radyoda şarkı çalıyorsa bak şarkın çalıyor açayım mi diye uyarması güzel. daha önce bmw 750 sahibi olan birisi olarak en büyük avantaj havalı süspansiyon. müthiş bir rahatlık. on cam ısıtması var. benim gibi kanada da yaşayan biri için harika bir özellik. bu arada koltuk ve direksiyon ısıtması o kadar güzel ki bir süre sonra ellerin direksiyonu tutamaz ve kıçın deri koltuğun sıcağına dayanamaz hale geliyor. bu ek olarak harika bir ısıtma ve soğutma sistemine sahip. gene bmw 7 ile kıyaslandığında havalandırma kanalları ucaklarinkine benzer diyazn edildiği için hava iletimi muazzam. gene kanada şartlarına bakıldığında alüminyum kasaya sahip olması arabanın paslanmasina müsade etmiyor. komple cam tavan. bende ki l serisi ve arkada oturanlar için harika bir panaromik keyif sunuyor. daha çok söylenecek özelliği var fakat yaz yaz bitmez.
iş bitiren frank iş bitiren frank
sınıfındaki diğer araçlardan (mercedes s , bmw 7, audi a8) ciddi imaj farklarıyla ayrışan, kendine özgü sert ve beyefendi duruşuyla gönlümü çalmış araba.

sınıfında tercih edilmeme nedeni muhtemelen fazla spor duruşundan olsa gerek. arkaya doğru alçalan tavan o sınıfta pek tercih edilmiyor.

beyaz renk bu modele aşırı spor bir görünüm kazandırıyor.

a dreaming beauty a dreaming beauty
tercih edilmeme nedeni önden ford mondeo, yandan volkswagen cc ye benzeyen sıradan görüntüsünden dolayı olabilir. özellikle arkasına peugeot amblemi yapıştırsanız, sırıtmaz. o derece benziyor.

üzücü tarafı ford mondeo ve peugeot kısmının şaka olmaması :(

açıkçası vw arteon kendisine oranla çok çok daha şık duruyor ki, aynı klasmanda bile değiller sanıyorum, mercedes s serisinin yanında bir hiç olarak kalacaktır.
2