jan olde riekerink

1 /
illusive consensus illusive consensus
bülent korkmaz, hasan şaş, ümit davala, vs. gibi saçma sapan isimlerdense belli bir eğitimi, sistemi, tecrübesi bulunan bu herifi tercih ederim en azından sezon sonuna kadar. takımda en azından bir taktik bir çalışma yapılabilecek olması ve yabancıların motivasyonlarının artacak olması bile bir artı.
james hetfield ın dayıoğlu james hetfield ın dayıoğlu
eskişehir maçından sonra rıdvan dilmen, sinan engin, serhat ulueren gibi galatasaray düşmanları tarafından itin götüne sokulan "geçici antrenör". sneijder tarafından atandı falan denilmiş, orası tam facia. ulan bir boktan haberiniz yok. o takımın başına pro lisansa sahip bir hoca dikmeniz şart. sene sonuna kadar korkmaz ve ünder'den bunu istediler, biz 1,5 yıl sözleşme isteriz diye uyanıklığa gitti "camianın evlatları", yemedi yönetim. orhan atik'in pro lisansı yok, el mecbur bu adamı diktiler buraya. adamı senin buraya getirme amacın altyapı yönetimi. hani futbol romantikleri ağlayarak akıl verirler ya, ajax altyapısı falan filan, oradan gelen bir adam. iyidir kötüdür bilmiyorum, tanımıyorum ama geliş amacı altyapı olan fakat mecburen a takımın başına "sene sonuna kadar" hoca olarak diktiğin bir adama ilk maçında bütün işin sorumlusuymuş gibi bir laflar saydırmışlar şaka gibi. rıdvan efendi "rüyasında göremeyeceği bir koltukta" oturuyor falan demiş. sinan efendi adamın kılık kıyafetine falan sövüyor. arkadaş bu amına koydumun takımı 2 tane hoca yedi, çıkın şu kepazelere iki laf edin. ama uyanıklar ya, atarlar mı topçuyu taraftarın önüne, atarlarsa galatasaray taraftarı o topçuları ne yapar eder, siktir ettirir bu takımdan, sonra mazallah seneye onların yerine daha iyileri falan gelir, uyandırmamak lazım. amaç bu değilse adam değilim.
blackslimbright blackslimbright
yanlış yaptı.
bi altyapı hocası olarak bizim görmek istediğimiz gençler. bu takım 5 de yese gençlerle yesin, bu taraftar tarık,yasin,sabri yi görmek istemiyor.
sultan baybars sultan baybars
önümüzdeki sezon da takımın başında kalması gereken hollandalı hoca. zaten teknik direktörlük için hasan şaş, ümit davala gibi facia isimler geçiyor. riekerink'in en azından bi eğitim almışlığı var.
ayrıca;
blackslimbright blackslimbright
-kalıyor olmasına gerçekten sevindiğim teknik adam. amele, sistemden anlamayan galatasaray taraftarı elbette fatih terim i bekliyordu ama bence en iyi alternatif buydu. takımı geçen seneden tanıyor, o ölü takımı belli bir gelişim seviyesine getirdi. sessiz ve derinden hep doğruları yaptı. kadro seçiminde ve oyuncu değişikliklerinde.

-bu sene ise eli daha kuvvetli olacak. hem takımın gerçek "teknik direktörü" hem de kadrosu geçen seneki gibi hantal olmayacak.

-serdar aziz galatasaray savunmasını gerçekten toparlayacak. lider karakteri var her şeyden önce ki bizim savunmanın ihtiyacı buydu. umarım sakatlık falan yaşamaz.

-dortmund un kondisyonerleri ile anlaşılmak isteniyormuş. bu harika olur, geçen sene poldi hariç herkesin döküldüğünü düşünürsek. almansa iyidir.

-alex song u veto etmiş. gel bi öpeyim, iki gözümsün.

-sinan gümüş ü adam gibi oynatıp umut u kesen bu adam. hatırlamalı.
la barba la barba
sonuna kadar güvendiğim teknik adam. sırf kupa aldı diye değil ama takıma çok şey katacağına inanıyorum hayırlı uğurlu olsun
yarından önce bugünden sonra yarından önce bugünden sonra
bu adamla ilgili her yerde yazılanı okudum...
iddia ediyorum bu adam hakkında yazanların alayı mal!!!

ilk defa tüm gazeteciler bir konuda anlaşmış "riekerink, galatasaray çapında bir teknik direktör değil"..

gösterin lan bana o çapı!
gösterin!
her sene şampiyonlar liginde en az çeyrek final görüyor di mi bu takım? ya da sevilya gibi mutlaka uefa'yı alıyor... lan stoper ikilisi hakan balta-serdar aziz olan takımda neyin çapı??

benitez için demişlerdi bunu.
o zaman haklılar. real madrid lan orası. jose bile baş edemedi o futbolcularla... ama burası galatasaray lan! başkanı dursun özbek... neyin çapından bahsediyorsunuz... yıllar yıllar evvel, şenol güneş için "karizması yok" diye eleştiren bir spor medyası vardı... işte o kafaların hiç değişmediğine çok üzülüyorum...

bu takımın dünyaca tanınan iki adamı var.
wesley, lukas... muslera bile o kadar tanınmıyor. sol beki carole, sağ beki sabri olum bu takımın... sen hala çaptan bahsediyorsun... sizin çapınız ne? aynı şeyi milli takımda yaptılar "bu takım şampiyon bile olabilir!" nah olur nah!

almanya var lan dingil!
gruptan 3 yediğin ispanya var!
italya var!
hiç yenemediğin ilk golünü bir ay evvel attığın ingiltere var!
fransa var!
belçika var!!

sen bunları yenebileceğini düşünüyorsan iki şey söylerim sana. ya git doktora ya da futboldan anlamıyorsun...

işte bu kafalar yüzünden bu haldeyiz..
çapı yetmezmiş... çapınızı sikeyim size bir şey olmasın.
1 /